НОВИНИ

М’ясопереробна галузь України втрачає сировину через субсидії населенню

29.04.2020 17:14
vrh

Велика рогата худоба, яка утримується у населення, – значний резерв для розвитку м’ясної переробної промисловості Україні. Але переробні підприємства не можуть закуповувати цю худобу через відчутність на частину поголів’я відповідних документів, повідомила президент асоціації виробничих та переробних підприємств м’ясної галузі «М’ясо України» Наталія Дремблюга, пише agronews.ua.

У господарствах населення налічується у 2 рази більше ВРХ, ніж у промислових сільськогосподарських підприємствах. За даними Держстату України у господарствах населення на 1 квітня 2020 року налічується 1,349 млн голів. У промислових сільськогосподарських підприємствах на ту ж дату утримується 430 тисяч голів ВРХ.

Проблема у тому, що частина цього поголів’я не зареєстрована у Державному реєстрі тварин. Ця обставина значно ускладнює закупівлю тварин переробними підприємствами, адже на цих тварин немає відповідних документів.

“Законодавством України реєстрація тварин забезпечена настільки бездоганно, що я не знаю, чого нам ще не вистачає. Наразі виникає питання не стільки з юридичними особами, а з реєстрацією тварин, утримуваних у приватному секторі”, – заявляє вона.

За даними Статистичного управління в Україні загалом в Україні налічується на квітень 2020 року 3,366 млн голів млн голів ВРХ. Станом на 1 квітня 2020 року наявне поголів’я в Єдиному Державному Реєстрі тварин проідентифікованих та зареєстрованих, налічується 2 810 646 голів ВРХ. Різницю ми бачимо у 0,5 млн голів, – наводить розрахунки очільниця асоціації.

“Коли ми звертаємося до ветеринарної служби, нам кажуть – дані неправильні. Коли уточнюємо у Статистичній службі, там кажуть: ні, дані вірні. Тож у нас розбіжності у статистиці, у нас розбіжності у розумінні важливості цього питання”, – підкреслює вона.

Однією з причин, чому частина населення, яке утримує ВРХ у своїх господарствах, не поспішає, а то й повністю відмовляється реєструвати свою худобу у Державному реєстрі тварин – побоювання людей, що їм відмовлять у субсидії на оплату газу для опалення у зимовий період.

“На поточний момент діє норма, за якою реалізація ВРХ зараховується до доходів фізичних осіб при нарахуванні субсидії. По молоку діє норма, що лише 30% зараховується, а по ВРХ ні”, – уточнює Наталія Дремблюга.

Асоціації виробничих та переробних підприємств м’ясної галузі «М’ясо України» звернулася до Уряду України, щоб відрегулювати цю проблему, таким чином, щоб населення могло безперешкодно реєструвати тварин, отримувати необхідні документи й продавати їх вітчизняним переробникам. Адже наразі, за словами президента асоціації, це м’ясо вивозиться до країн СНГ, де увага до документального супровіду не така жорстка.

Нагадаємо, Україна нарощує експорт живої великої рогатої худоби.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: