НОВИНИ

Лісосмуги сприяють підвищенню врожайності на 20% – УкрНДІЛГА

25.09.2020 12:02
lisosmuha

Створення лісових смуг на полях степової зони України сприяє збільшенню врожайності зернових на 20%, пише AgroPolit.com. Про це повідомляє agronews.ua.

Зазначається, що згідно із дослідженням вітчизняних вчених, результати яких обговорювалися під час тренінгу, потенціал зростання урожайності сільськогосподарських культур у системі лісосмуг (за умови їх повноцінного функціонування) може сягати 20%, продуктивності пасовищ — 25%, виробництва молочної продукції — 12%.

«Приріст урожайності на кожні 0,5% заліснення ріллі — від 0,75% до 3,5%», – зазначив один з учасників заходу Ігор Тимощук, заступник директора Державного підприємства «Степовий ім. В. М. Виноградова філіал Українського науково-дослідного існтитуту лісового господарства та агролісомелеорації ім. Г. М. Висоцького».

Обговорювалася проблематика придатності ґрунтових та гідрогеолого-меліоративних умов для створення полезахисних лісових смуг; вплив полезахисних лісових смуг на мікроклімат полів та урожайність сільгоспкультур; агролісомеліоративне районування; мінімально необхідна полезахисна лісистість; оптимізація систем захисних лісових насаджень в агроландшафтах.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: