НОВИНИ

Китайські фермери боротимуться з дронами, які можуть розносити вірус АЧС

24.12.2019 08:26
agro7367.62381016405

На північному сході Китаю місцева свиноферма Heilongjiang Dabeinong встановила обладнання, яке повинно допомогти в боротьбі з дрона . На думку фермерів, зловмисники можуть використовувати безпілотники для розповсюдження африканської чуми свиней. Про це пише habr.com.

Установка викликала перешкоди для GPS-сигналів при здійсненні кількох авіаперельотів з аеропорту Харбіна над районом Чжаочжоу в Хейлунцзяне в кінці жовтня. У зв’язку з цим влада наказала відключити обладнання. Ніяких санкцій для фермерів не було.

Як зазначає місцева преса, китайські злочинні угруповання широко використовують епідемію африканської чуми свиней, щоб заробити. За допомогою дронів вони підкидають заражену їжу або «предмети зі слідами вірусу» на свиноферми. Крім того, зловмисники розповсюджують неправдиву інформацію про те, що в районі поширюється епідемія, підкидаючи трупи тварин.

У підсумку багато фермерів погоджуються продати злочинцям свою худобу за найнижчою ціною. В результаті банди переправляють м’ясо контрабандою в інші райони і продають його там як якісний продукт.

Відзначається, що через африканську чуму за рік свиней поголів’я в Китаї скоротилося на 40%, було знищено більше мільйона тварин. Великі виробники вживають заходів по його відновленню, але дрібні господарства не можуть собі цього дозволити, в тому числі, через поширення дезінформації.

При цьому на дрібні господарства припадає близько половини всього поголів’я свиней в країні.

У листопаді китайська компанія DJI, яка вважається найбільшим комерційним виробником безпілотників, представила технологію по відстеженню дронів в польоті за допомогою смартфона. Компанія пообіцяла, що додаток буде безкоштовним і стане доступним для всіх користувачів сучасних смартфонів. Якщо регулюючі органи схвалять його випуск, то сервіс впровадять вже в 2020 році.

Поштовхом до розробки стали побоювання, викликані тим, що безпілотні літальні апарати можуть використовуватися для шпигунства, а також випадково порушувати комерційні польоти.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: