НОВИНИ

Китай призупинив експорт отрутохімікатів – ціни пішли вгору

10.02.2020 10:02
obrabotka-pesticidami

Китай — це найбільший виробник пестицидів у світі з долею до 50% ринку. З поширенням епідемії коронавірусу офіційний Пекін продовжив новорічні канікули на підприємствах та обмежив пересування громадян по країні. Це змістило строки поставок отрутохімікатів до країн-імпортерів, до числа яких входить і Україна. Пише Agravery.com.

На сьогоднішній день діє заборона на транспортні перевезення і переміщення фізичних осіб, крім того компанія „Maersk“, гігант контейнерних перевезень, заборонила своїм китайським співробітникам виходити на роботу до кінця лютого, а частину кораблів перенаправила на інші напрямки», — стверджує віце-президент компанії «Хімагромаркетинг» Андрій Куфтарков.

За даними аналітика ринку ЗЗР компанії «Інфоіндустрія» Юлії Терпеньової, з Китаю до України надходить більше третини усіх імпортованих отрутохімікатів: «За 2019 рік в Україну з Китаю було імпортовано 33 тисячі тонн пестицидів, або 34% від загального імпорту». Тому перебої в роботі китайських заводів та компанії «Maersk», яка є найбільшим перевізником з Китаю до Чорного моря, особливо болючі для українського агросектору.

Погіршує ситуацію ще й те, що саме зараз найбільш активний сезон поставок пестицидів, адже вже весною розпочнуться перші обробки полів.

За словами Юлії Терпеньової, у лютому 2019 року було імпортовано 30% усього об’єму поставок пестицидів з Китаю. Тому затримка навіть на невеликий строк може призвести до того, що перші обробки не будуть виконані і частина врожаю може бути втрачена. А такий сценарій цілком імовірний.

За словами комерційного директора компанії «ALFA Smart Agro» Тетяни Мосендз, можна очікувати затримки поставок препаратів в Україну щонайменше на декілька тижнів, усе залежить від подальших кроків у боротьбі з коронавірусом.

Як стверджує Андрій Куфтарков, через це ціни в Україні на деякі пестициди вже відчутно зросли: «Затримки поставок вже вплинули на ціни. Ми відмічаємо їх зростання на ранні продукти на 30−40%, а в деяких випадках вони зросли навіть вдвічі. Наприклад, у дистриб’юторів ціна на гербіциди на основі трибенурон-метилу зросла з $ 30 до $ 50 за літр».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: