НОВИНИ

Курс гривні все сильніше залежить від врожаю

04.04.2019 10:26

У другій половині літа гривня може зміцнитися, а восени – стабілізуватися, припускає голова ради Нацбанку України Богдан Данилишин.На курс національної валюти в Україні в найближчі півроку буде впливати виручка від продажу сільськогосподарської продукції. Таку думку висловив голова ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин, пишеgordonua.com.

“Підбиваючи баланс між ризиками та перспективами гривні у часовій перспективі три – шість місяців, схиляюся до того, що звична для кількох десятиліть ситуація, коли курс гривні знижувався восени, може змінитися новою, схожою на торішню – певна незначна девальвація (у нас курс гривні є плаваючим ) протягом другої половини літа зміниться зміцненням курсу гривні на початку осені і його стабілізацією”, – написав він.

За словами голови ради НБУ, в умовах гнучкого курсоутворення коливання вартості валюти “є здоровою реакцією на постійні зміни ситуації в економіці, і їх не треба вважати ознаками кризових явищ”.

“Основним чинником буде експортна виручка від сільгосппродукції. Україна все більше стає аграрною країною, тому й курс гривні все сильніше залежить від обсягу врожаю сільгосппродукції і світових цін на неї”, – вважає Данилишин.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: