НОВИНИ

Стрімке піке нафти прискорює зниження цін на українську олію

02.04.2020 16:32
oprilyudneno-spisok-golovnix-importeriv-sonyashnikovoyi-oliyi-z-ukrayini-9171

Учорашне зниження індексів на фондових біржах США на 4,4% потягло за собою просідання товарних ринків. Соєва олія вже втратила 3,2-3,5%. Про це з посиланням на дані електронної зернової біржі graintrade, пише agronews.ua.

Травневі ф’ючерси на соєву олію впали до 570 $/т, продемонструвавши найбільше денне падіння останніх двох тижнів та втративши зростання, досягнуте за попередніх 6 сесій.

Відсутність попиту опускає ціни і на українську соняшникову олію, а значні її запаси в портах не дозволяють збільшувати закупівлю соняшника, який виріс в ціні.

Затоварення олійними культурами можливе не тільки в Україні. Так, за даними звіту МСГ США, переробка сої в США у лютому в порівнянні з відповідним періодом минулого року виросла на 11%, але й запаси соєвої олії станом на 1 березня виросли на 9% до 941 тис т.

Через різке падіння цін на соєву олію премії відносно пальмової олії зменшились на 7 $/т, а премії відносно соняшникової олії виросли до 80 $/т.

Індія внаслідок запровадження карантину різко скоротила попит на олії, що призвело до падіння цін на травневі поставки аргентинської соєвої олії на 4,5% до 570-575 $/т FOB Up River.

Зниження цін та відновлення експорту соєвої олії з Аргентини посилює конкуренцію на ринку Індії, де українську соняшникову олію пропонують по 725-735 $/т CIF, а аргентинську соєву – по 655 $/т CIF.

Низьке споживання моторного пального в Європі скорочує попит на біодизель та основну сировину для його виробництва – ріпак. Так, ціни на ріпакову олію в Голландії впали на 10 €/т до 650 €/т для поставок у травні-червні, та 680-690 €/т – для поставок у серпні-вересні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: