НОВИНИ

Кредитування на купівлю землі можна очікувати не раніше 2024 року

03.05.2020 14:23
05-land-1-623x370

Кредитування на купівлю землі дрібні агровиробники можуть очікувати не раніше 2024 року. Про це розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова. Про це повідомляє AgroPolitпише agronews.ua.

«До 2024 року дозволяється купувати сільськогосподарську землю тільки фізичним особам, лише до 100 га. Це означає, що агровиробники, які становлять основу сектору, не матимуть доступу до цього ринку. Отже, не матимуть потреби у кредитах на придбання під заставу цієї землі», — повідомила Олена Кробкова.

Вона зазначила, що попит на землю буде вкрай обмеженим і непрогнозованим. Отже, банки не зможуть розраховувати на продаж цієї землі. Використання землі як застави буде можливим, але не розглядатиметься як відшкодування кредиту у випадку проблем.

«Коли з 2024 року повноцінно почне функціонувати закон про ринок землі, тоді ми очікуємо, що на 2-3% можуть знизитися базові ставки за земельними кредитами. Наразі зарано говорити про очікувані обсяги земельної іпотеки на 2021/24 роки та її потенціал з погляду банків», — вважає виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.

Олена Коробкова додала, що поки зарано говорити про очікувані обсяги земельної іпотеки на 2021-2024 рр. та її потенціал з погляду банків.

«За прогнозами, коли повноцінно почне функціонувати з 2024 року закон про ринок землі і можна буде банкам під заставу брати сільськогосподарську землю в нормальних об’ємах, тоді ми очікуємо, що на 2-3% базові ставки по земельних кредитах зможуть знизитись. Вихід на ринок продавця і покупця суттєво н ставки не впливатиме. Якщо це буде, то їхня поява буде невеликою, тому це погоду не змінить. Тобто реального кредитування на покупку землі можна очікувати з 2024 року», — наголосила експерт.

Нагадаємо, озвучено держпідтримку за напрямом здешевлення процентної ставки по кредитах для аграріїв.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: