ВАЖЛИВО

Контролювати допомогу виробникам з бюджету буде новий Офіс фінконтролю

19.02.2020 14:02
36c2976-------

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Офіс фінансового контролю. Це наступний логічний крок у становленні нового органу. Положенням визначаються його основні завдання, функції та повноваження. Повідомляє kmu.gov.ua.

Зокрема у затвердженому Положенні йдеться, що Офіс фінконтролю здійснюватиме контрольні заходи у міністерствах, інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетних установах, суб’єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували) державне чи комунальне майно.

Контрольні заходи також здійснюватимуться у суб’єктах господарської діяльності незалежно від форми власності за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Що саме контролюватиметься?

Новостворений орган відповідатиме, зокрема, за перевірку:

– використання і збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, у тому числі цільового, ефективного та результативного використання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;

– дотримання законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів;

-дотримання законодавства про закупівлі;

-цільового використання і своєчасного повернення кредитів (позик), отриманих під державні (місцеві) гарантії;

-реалізації інвестиційних проектів, інших проектів (програм), що підтримуються міжнародними організаціями;

– законності та правомірності витрат бенефіціарів (партнерів) в межах виконання спільних операційних програм прикордонного та транскордонного співробітництва;

– стану і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності.

Окрім того, у Положенні передбачено реалізацію інституту фінансової аналітики, тобто проведення аналізу ризиків щодо управління ресурсами держави з подальшим здійсненням контрольних заходів за високоризиковими операціями. Це дозволить рухатися до автоматизації процесів та опрацювання інформації в інформаційно-аналітичних системах Офісу фінконтролю.

Нагадаємо, що 6 лютого Міністр фінансів Оксана Маркарова представила колективу голову Офісу фінансового контролю Ігоря Буграка.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: