ІНФОГРАФІКА

Кліматичні зони України суттєво змістилися

04.03.2019 09:32

Через зміни середньорічної температури і кількості накопиченого тепла агрокліматичні зони України — Степ, Лісостеп та Полісся зазнають кардинальних змін. Всі вони наразі значно змістилися на північ, пише landlord.ua.

За даними синоптиків, зони поступово зміщуються на північ. Підвищення температури на 1 градус за Цельсієм зсуває межу агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. А температура зросла на цілих 2 градуси за Цельсієм. Таким чином межа кліматичних зон змістилася на цілих 200 км.

Україна складається з трьох агрокліматичних зон: Степ, Лісостеп, Полісся. Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер же, зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла, ці агрокліматичні зони зміщуються.

А ось як кліматичні зони виглядають насправді:

“Весни будуть “маленькими”. І це вже відбувається, хоч і повільно. Не обов’язково щороку і всюди, але відбувається. Це дуже-дуже повільний, але невідворотній процес”, — зауважив Карл Гутброд, швейцарський клiматолог, генеральний директор сервісу прогнозу погоди Meteoblue.

Звичайно, це не означає, що в наших широтах скоро ростимуть пальми, оливкові дерева чи кактуси. Проте умови для культивування звичних українцям культур значно погіршаться.

За словами Тетяни Адаменко, начальника відділу агрометеорології Укргідрометцентру, зі зміною клімату поступово зникає зона Полісся. Наразі ця зона теплішає навіть швидше за Південь.

“30 років тому на Херсонщині кількість посушливих днів становила 30-40 на рік, сьогодні — 60-70. На Львівщині плюс 30 градусів за Цельсієм колись взагалі було дивним. А наразі таких днів — 10-20 за літо. Це досить значні підвищення. Через них починаються незворотні зміни клімату”, — зауважила Тетяна Адаменко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: