НОВИНИ

Кліматичні умови ставлять під загозу світовий урожай

28.07.2021 11:34
image

Цьогоріч посіви сільськогосподарських культур на полях у всьому світі масово знищуються природними катаклізмами: посухою, повенями, градом, шквальним вітром і навіть торнадо. Це може призвести до зростання цін на продовольство, які і так вже є близькими до максимальних за десятиліття. Про це повідомляє Bloomberg, пише agronews.ua.

На посіви, а відповідно і на ціни негативно вплинули сильні морози в Бразилії та Франції, повені в Китаї та Німеччині, спека в Північній Америці. Надмірні дощі в Європі також викликали поширеність грибкових захворювань у зернових і значно затримали жнива.

📌Бразилія

У найбільшій країні-виробнику кави, Бразилії, відбулися найсильніші за 20 років морози. Це вдарило по молодим кавовим деревам. Також країна переживає серйозну посуху та виснаження водоймищ. В результаті на цьому тижні ціни на каву зросли на 17% і вперше з 2014-го перевищили $2 за фунт (2,2 кг). На країну припадає близько 40% світового врожаю кави сорту арабіка. Відзначається, що ці катаклізми матимуть довготривалий ефект і вплинуть на урожай навіть через два роки. Експерти прогнозують, що врожай кукурудзи в бразильському штаті Парана становитиме 9,8 млн тонн, що орієнтовно на 5 млн тонн менше, ніж передбачалося. Інші регіони також сильно постраждали від погодних перипетій.

📌 Китай та Німеччина

У середині липня негода спіткала країни Бенілюксу, коли у розпалі жнива ранніх культур. Багато посівів просто змило, деякі площі підтопило. Райони, де дощі не знищили рослини, мають високу перезволоженість, через що загнати техніку на поля не вдасться, що також призведе до значного зниження якості зерна та урожайності в цілому. У ключовому регіоні Китаю зі свинарства також відбулися повені. Вони вдарили по посівах кукурудзи і затопили свинарські ферми. Зараз ситуацію з повенями вдається стримувати.

📌 США і Канада

Аграрії Канади знаходяться в досить скрутному становищі, — через погодні умови існує великий ризик втрати 50% урожаю, або навіть більше. Спека і посуха спровокували сотні лісових пожеж на кордоні США і Канади. Це знищило с/г посіви і тимчасово заблокувало експорт зерна. В результаті ціни на яру пшеницю досягли максимуму за вісім років. Індекс цін на продукти харчування ООН зростав протягом 12 місяців аж до травня. Він почав знижуватися в червні і зупинився на позначці +34% в порівнянні з минулим роком. Цей індекс вимірює міжнародні ціни на продовольчі товари.

«Те, що відбувається в одній частині світу, в кінцевому підсумку впливає на всіх нас. Деякі громади вже переживають жахіття змін клімату», — заявила спецпосланець ООН і колишній міністр сільського господарства Руанди Агнес Калібата.

Варто зазначити, що у Криму також пройшли нищівні зливи. Наразі зафіксовано загибель сільгоспкультур на території щонайменше 355 га. Через погоду постраждали і українські фермери: сильно пошкоджено урожай всіх фруктів та ягід, зазнає збитків і урожай овочів.

Нагадаємо, що стало відомо, як компенсується дефіцит молока в Україні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: