АГРОВІДЕО

Хімзавод Фірташа заблокував перевірку екологічних інспекторів

08.02.2020 12:05
39_main

Підприємство «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», яке належить Дмитру Фірташу, не допустило до перевірки фахівців Державної екологічної інспекції. Охорона заводу заважала пересуванню інспекторів по території. Про це повідомив в. о. голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов на своїй сторінці у Facebook.

«Все це відбувалось у грубій формі, майже з матюками, «охоронець» відчуває себе господарем і майже богом. Йому абсолютно байдуже на всі держоргани, хто б туди не прийшов. Звичайно, що проблема не в охоронці, це позиція керівництва підприємства та його власника. Навіть доручення Прем’єр-міністра для них не є аргументом», – уточнив Фірсов.

Вчора інспектори прибули на ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», кінцевим беніфеціаром якого є Дмитро Фірташ. Наші фахівці не були допущені до проведення перевірки. До інспекторів вийшла людина, яка назвала себе «представником» охорони і почала заважати проходу по території. Все це відбувалось у грубій формі, майже з матюками, «охоронець» відчуває себе господарем і майже богом. Йому абсолютно байдуже на всі держоргани, хто б туди не прийшов. Звичайно, що проблема не в охоронці, це позиція керівництва підприємства та його власника. Навіть доручення Прем’єр-міністра для них не є аргументом. Що і казати про погодження від Міністерства. Останній раз екологічна перевірка на «Азоті» відбулась у 2013 році і це дуже показово.«Азот» – підприємство хімічної промисловості, яке виробляє аміачну селітру, карбамід, азотну кислоту, аміак та інше. Виробництво таких речовин має величезні ризики і завдає шкоду навколишньому середовищу. «У Сєвєродонецьку відбувся викид аміаку» – типовий заголовок місцевих новин. Про шкоду довкіллю неодноразово наголошувала громада міста, журналісти і активісти.Нагадаю, що «недопуск» для підприємства-забруднювача сьогодні коштує 750 гривень. Навіщо допускати екоінспекторів, які нарахують реальні збитки? Наразі має бути прийнятий закон яким передбачене розширення повноважень ДЕІ і підвищення штрафів за «недопуск». Для підприємства це має стати невигідно, а державі вчасний екологічний контроль дозволить нарешті контролювати забруднення довкілля. А допоки реальної санкції немає, ми будемо публікувати відео і робити відомими підприємства, які нехтують екологією. Ось ця людина на відео, це Харламов Артем Володимирович, керівник охорони «Азоту». Давайте зробимо Артема відомим, поширюйте це відео.

Posted by Єгор Фірсов on Friday, February 7, 2020

Керівник екологічної інспекції наголосив, що востаннє перевірку «Азоту» проводили ще у 2013 році. «Азот» виробляє  аміачну селітру, карбамід, азотну кислоту, аміак та інші небезпечні хімречовини. А їх виробництво несе великі ризики та може завдати шкоди навколишньому середовищу, додав Фірсов.

Для вирішення проблеми недопуску екоінспекцій на підприємства слід збільшити штрафи та розширити повноваження ДЕІ. Адже сьогодні розмір стягнення за подібне порушення складає 750 грн.

«Ось ця людина на відео, це Харламов Артем Володимирович, керівник охорони «Азоту». Давайте зробимо Артема відомим, поширюйте це відео.», – написав він.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: