ВАЖЛИВО

Калійні добрива в Україні стануть дефіцитом

09.03.2023 15:18
251

Минулої осені калійні добрива вносилися в невеликій кількості через високі ціни, нестачу грошей та слабку пропозицію. Однак в наступному сезоні відмова від внесення може позначитись на стані ґрунту. Тому очікується зростання закупівель калійних добрив. Про це йдеться в щотижневому звіті Barva Invest, пише agronews.ua.

Наразі закупівлі калію дещо активізувалися, однак це скоріше поодинокі запити від тих, хто не вносив продукт восени, ніж системні закупівлі. Увага покупців сконцентрована на азотній групі, а комплексні та калійні добрива в меншому пріоритеті.

«Крім того, минулого літа «зерновий коридор» тільки набирав оберти і у споживачів були обмежені платіжні можливості та була невпевненість в майбутньому. Наразі є сподівання, що ситуація покращиться до початку осіннього сезону. На ринку є ще залишки білоруського калію хлористого, однак наразі більше продукту з Узбекистану. Перспективи відновлення поставок першого поки що під великим сумнівом, а останній може постачатися невеликими партіями, однак звичайно вже не транзитом через рф, що автоматично збільшує його вартість»‎, — говорять експерти.

Також на ринку з’явився товар з нетрадиційних для України джерел — Канади, Ізраїлю, Йорданії.

Ціни розподілилися наступним чином:

  • Korn-Kali по 30500-34500 грн/т на складах,
  • узбецький гранульований калій хлористий Гросдорф — 37200 грн/т,
  • гранульована марка NK+S 7:40+8, яка зроблена на основі калію хлористого та сульфату амонію — 30500 грн/т,
  • гранульований калій хлористий виробництва (грануляції) Дюнгер —  39000 грн/т,
  • кристалічний товар — 38000 грн/т, FCA/EXW Нова Любомирка.

Експерти прогнозують стабільні ціни на добрива. Низький попит залишатиметься до кінця поточного кварталу, після чого очікується активізація споживачів в рамках підготовки до осіннього сезону. В той же час пропозиція буде невеликою.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: