НОВИНИ

Україна може і далі забезпечувати безперебійний експорт,- Качка

14.04.2020 18:32
Україна може і далі забезпечувати безперебійний експорт,- Качка

Зовнішній вимір продовольчої безпеки. Україна буде активно співпрацювати з іноземними державами щодо додаткових експортних поставок аграрної продукції для потреб продовольчої безпеки цих країн. На основі наших даних українські посольства будуть вести діалог з урядами інших держав про такі поставки. Про це повідомив на своїй Facebook сторінці Тарас Качка, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, пише agronews.ua.

Читай нас також у Viber та Telegram.

“На фоні телепаніки щодо їжі постає питання – чи ми це можемо собі дозволити? (Так можемо). Міністерство веде постійну роботу з оцінки балансів продовольства. Останні кілька тижні ця робота велася ще прискіпливіше і ретельніше. Тому ми точно впевнені, що можемо і далі забезпечувати безперебійний експорт”, – зазначив Тарас Качка.

“На додаток до нинішніх обсягів експорту ми можемо постачати фактично всі ключові групи аграрної продукції”, – додав Тарас Качка.

“До речі це цікавий розвиток у міжнародній торгівлі. Наявність великої кількості даних дозволяє за допомогою уряду робити торгівлю більш ефективною. Не завжди це добре, як у випадку спроб США у відносинах з ЄС фактично керувати обсягами торгівлі. Але у випадку з продовольчою безпекою – наявність даних є гарантією для безперебійності та надійності постачань”, – наголосив Тарас Качка.

“Цікаво, що свого часу недостатність і недосконалість даних про торгівлю підштовхнула Хаєка до його ідей про вільний від втручання уряду ринок, який керується реінкарнованою невидимою рукою. Сучасна оцифрованість економіки робить цю руку більш видимою”, – підкреслив Тарас Качка.

“Друге важливе питання – які це шанси для нашого бізнесу? Всі ми знаємо, що в розпорядженні держави є лише два оператори, які можуть здійснювати такі поставки – ДПЗКУ і Аграрний фонд. Всі ми знаємо їх можливості і обмеження. Тому мова не може йти про створення єдиного урядового оператора на кшталт Ост-Індійської Компанії, про яку недавно згадував Дмитро Кулеба. Навпаки – ми орієнтуємося на можливості наших приватних виробників – як існуючих провідних експортерів, так і нових гравців“, – прокоментував Тарас Качка.

“Головний аспект – координація дій між українськими експортерами і покупцями на закордонних ринках. Думаю, що така ефективна координація з боку держави неможлива без торгових представництв і аграрних аташе. Тож наші спроби в продовольчій безпеці лише актуалізують цю роботу”, – сказав Тарас Качка.

“Як не парадоксально, але Ост-Індійська компанія, розчинившись в нетрях ABN AMRO, залишила по собі спадок у вигляді цієї малопомітної, але ефективної координації дій уряду і бізнесу, яку ми бачимо в західноєвропейських державах і яку намагаємося потроху плекати і ми”, – підсумував Тарас Качка.

Перегляди: 1

Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: