НОВИНИ

Кабмін планує заморозити мінімальні зарплати й пенсії

08.07.2024 10:11
1

Кабінет міністрів планує заморозити мінімальні зарплати й пенсії. Співрозмовники в уряді кажуть, що соцстандарти не планують переглядати щонайменше в бюджеті на 2025-й. При тому в Бюджетній декларації зазначено: прожитковий мінімум (а від нього залежить і мінімальна пенсія) та мінімальну зарплату заморозять аж до 2027-го. Про це повідомляє Oboz.ua, пише agronews.ua.

Бюджетна декларація здивувала навіть деяких представників владної команди. Це документ, який раз на кілька років ухвалює Кабінет міністрів і який прогнозує основні макропоказники та демонструє оцінки уряду щодо доходів та видатків держави. Найбільш чутлива новина: в уряді пропонують заморозити мінімальну зарплату й прожитковий мінімум аж до 2027-го. Поки що це лише офіційна заява про намір. Але якщо ситуація не зміниться, ймовірно, на українців чекають важкі роки.

“Це буде катастрофа”, – розповідає про наслідки такого рішення доктор економічних наук, завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько. Річ у тім, що від прожиткового мінімуму залежить і рівень мінімальної пенсії.

За два роки великої війни загальний рівень бідності в Україні зріс у 1,5-1,7 раза. Але “глибока бідність” за цей же період зросла більше ніж у 5 разів. Глибокою бідністю називають ситуацію, коли доходів не вистачає на забезпечення фізіологічних потреб, тобто людина вимушена недоїдати. У цій категорії перебувають і ті пенсіонери, які живуть на мінімальну виплату.

“Зрозуміло, що йде війна, але доходи людей не те, на чому треба критично економити. Економіка теж залежить від доходів людей…Тільки за два роки великої війни масштаби бідності зросли в 1,5-1,7 раза. А от коли ми беремо глибоку бідність, це частка людей, які виживають, там їхня кількість зросла більше ніж у 5 разів”, – каже Черенько.

Два представники уряду підтвердили: в проєкті бюджету щонайменше на 2025 рік не буде підвищення мінімальної зарплати й прожиткового мінімуму.

“Ми для вікових груп мінімальну пенсію підвищуємо окремим рішенням уряду. Тому для більшості мінімальна пенсія все одно зростатиме, але щодо загального рівня мінімальної пенсії та мінімальної зарплати, на жаль, їх буде заморожено”, – пояснили в уряді.

Зазначимо: дійсно, в Україні є одразу кілька мінімальних пенсій. Наприклад, пенсіонери віком від 70 до 80 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, отримують пенсію не нижчу ніж 3240 грн. Але ці “мінімальні пенсії” отримують тільки ті, хто виконав норму щодо стажу та досяг певного віку. Решта пенсіонерів має отримувати не менше від мінімальної пенсії, рівень якої залежить від прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність. Зараз це 2361 грн, і ця цифра не змінюватиметься.Перегляди: 1830
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: