НОВИНИ

Ізраїльські робо-бджоли допомагають запилювати авокадо та лохину

11.07.2024 17:20
5

Ізраїльська компанія BloomX винайшла мобільні пристрої, які біоімітують роботу бджіл. Про це повідомляє Ягідник, пише agronews.ua.

За словами Емілі Шпайзер, віце-президента з маркетингу BloomX медоносні бджоли, які стали основними бджолами для запилення в комерційному сільському господарстві, не настільки ефективні як дикі в запиленні окремих сортів фруктів та овочів, зокрема лохини та авокадо.

“З 1961 року площа сільськогосподарських угідь збільшилася на 600%. За цей же період кількість бджолиних вуликів зросла лише на 83%. Отже, у нас є проблема попиту та пропозиції”, – наголосила пані Шпайзер, посилаючись на дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Ось чому BloomX бореться з кризою популяції медоносних бджіл за допомогою робо-бджіл.

Компанія, заснована в 2019 році, розробила роботизовані інструменти, які запилюють так само ефективно, як дика бджола, і без ризиків, пов’язаних з медоносними бджолами.

Ще одна перевага робо-бджіл полягає в тому, що вони можуть обійти обмеження, запроваджені деякими країнами щодо «іноземних» бджіл. У Колумбії, наприклад, заборонено завозити джмелів, оскільки вони не є місцевими і можуть завдати шкоди місцевій екосистемі.Перегляди: 46
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: