НОВИНИ

Інвестиції в агрохімічну науку України зростуть на 30-50%

21.08.2021 12:24
68f41ea-gate

Прийняття змін до закону України «Про пестициди та агрохімікати», яким дозволяється ввезення зразків ЗЗР після підтвердження їх реєстрації в країні виробництва, стимулюватиме розвиток агрохімічної науки. Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації, пише agronews.ua.

Як зазначається, завдяки прийняттю закону уже в цьому сезоні планується розпочати державні випробування та наукові дослідження більше 70 інноваційних препаратів. Це принципово нові рішення, які є більш безпечними з токи зору здоров«я людини та захисту довкілля, мають менші норми витрат у порівнянні з існуючими препаратами та, відповідно, нижчі рівні залишків.

«В складах цих продуктів, вперше за багато років, на ринок буде виведено майже півтора десятки нових діючих речовин та майже 40 нових комбінацій діючих речовин у препаратах. Це знакова та надзвичайно важлива подія, оскільки виведення на ринок відразу такої великої кількості інноваційних діючих речовин та їх комбінацій є запорукою сталого сільського господарства та боротьби з резистентністю шкідників та хвороб», — вважають експерти.

Планується реєстрація зазначених препаратів на більшості зернових та олійних культур  (пшениця, кукурудза, ячмінь, ріпак, соняшник) та бобових (соя, горох), цукрових буряків та картоплі, уточнюють  в ЄБА.

Окрім того, за даними асоціації, буде суттєво розширений асортимент інноваційних препаратів для так званих нішевих або мінорних культур. Зокрема, планується реєстрація для більшості кісточкових (яблуня, груша, персик, вишня, черешня), рису, капусти, цибулі, томату, винограду, навіть фундуку. Такий стан справ є важливим, оскільки відсутність широкого асортименту високоякісних та інноваційних продуктів є одним із факторів, які гальмують експорт таких культур, що безпосередньо сповільнює розвиток цих секторів.

«Варто зазначити, що прийняття закону є важливим ще й з точки зору інвестиційної складової. Уже цього сезону інвестиції в українську агрохімічну науку виростуть мінімум на 30-50%. Це дасть можливість модернізувати обладнання та створити нові робочі місця для молодих науковців по всій країні. Окрім того, українські науковці отримають можливість працювати з найновішими сполуками на рівні зі своїми закордонними колегами, що дозволить прискорити впровадження сучасних стандартів оцінки безпечності препаратів», — додали в ЄБА.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: