НОВИНИ

Якою буде інвентаризація лісів

05.02.2020 14:34
Національна-інвентарізація-лісів-1-e1562837538646

Під час сьогоднішнього обговорення проекту Закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів (проект н.д. О. Бондаренка надано 08.11.2019, подання Комітету – 17.12.2019), було висказано депутатами наступні пропозиції та зауваження, які транслював канал rada.gov.ua.

Депутатський корпус пропонував:

-Визначити чітко функціі Держлісагенства, щоб відомство не поєднувало функції виробничі і наглядові.

-Внести дані ЗАГАЛЬНОЇ інвентаризації в Публічну Кадастрову карту України з метою запобігання вирубки та розкрадання лісів.

-Депутат запитує: “Хто додумався перевести лісові господарства в госпрозрахункові? Пиляй і пиляй. Господарські функції перенести в інші підприємства”

-Інвентаризація повинна зупинити незаконну вирубку лісу, адже, за думкою депутата, вже вирубили контрабандою 10 млн куб. м лісу. Закордонні фабрики живуть за рахунок українського лісу”.

За результатами обговорення, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів. Відповідне рішення підтримали 374 народних депутатів України.

Відповідний проект закону №2379 передбачає створення законодавчих умов впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі.

За словами авторів законопроекту, завданнями законопроекту є правове визначення поняття національної інвентаризації лісів, регулювання повноважень органів державної влади щодо її проведення.

Так, у тексті законопроекту йдеться, що порядок проведення національної інвентаризації лісів затверджується Кабінетом міністрів України. Особи, уповноважені на проведення національної інвентаризації лісів, мають право під час обстежень перебувати на земельних ділянках усіх форм власності, також зазначається, що національна інвентаризація лісів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: