НОВИНИ

В інституті садівництва НААН розпочалося будівництво вірусологічного комплексу

25.12.2020 08:15
Sadivnictvo_04_2020_10

Завдяки роботі вірусологічного комплексу, будівництво якого вже розпочалося, садівництво України буде забезпечено сертифікованим садивним матеріалом. Про цеповідомляє naas.gov.ua, пише agronews.ua.

«У минулому році в Інституті садівництва НААН розпочалося будівництво вірусологічного комплексу, завдяки роботі якого садівництво України буде забезпечено сертифікованим садивним матеріалом, — розповідає перший заступник директора Інституту садівництва НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН Микола Олександрович Бублик. — До кінця цього року заплановано введення першої черги будівництва. У наступному — закінчення будівництва».

«Вже з 2025 року комплекс запрацює на повну потужність, буде виробляти садивний матеріал, який направлятиметься в базові господарства, перш за все, мережі Інституту садівництва. Звідти базовий садибний матеріал буде передаватися у виробничі розсадники, далі саджанці надходитимуть до саду, — акцентує науковець. — Перший напрямок — організаційно забезпечити будівництво цього комплексу. Другий — наукове, технологічне та юридичне забезпечення, над яким теж зараз працюємо, щоб внести відповідні зміни, поправки до існуючого законодавства і успішно використовувати усі можливості цього комплексу».

Працюють науковці і над питанням забезпечення сучасних технологій вирощування саджанців. В Україні значна частина плодів, особливо ягід, вирощується в присадибних господарствах, на дачних ділянках, на невеликих площах, і забезпечення цих виробників якісним садивним матеріалом є досить серйозною проблемою.

За дорученням профільного міністерства науковці Інституту садівництва у цьому році розробили більше десятка типових проєктів вирощування плодів і ягід на невеличких присадибних ділянках, вони можуть бути адаптовані до різних кліматичних умов, до коштів, які є у виробника, можна закласти дорожчі сади і отримувати врожай через рік, або витратити менше і врожай буде на 2-3 рік. 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: