НОВИНИ

Інновації для аграріїв: планшет агронома з мобільним додатком «Агроскаутінг»

02.06.2020 16:36
Інновації для аграріїв: планшет агронома з мобільним додатком «Агроскаутінг»

Інформаційні технології вже досить міцно увійшли в повсякденне життя аграріїв і є невід’ємною частиною будь-якого сучасного агропідприємства. Одним із найбільш популярних інструментів є агроскаутінг, який являє собою процедуру збору інформації безпосередньо в полі відповідно до заданих параметрів і служить для моніторингу стану посівів. Про це повідомила прес-служба Soft.Farm, пише agronews.ua.

Огляди поля дозволяють не тільки визначати стадії розвитку рослин за шкалою BBCH, стан ґрунту, наявність захворювань, вогнищ поширення бур’янів або шкідників, а й контролювати якість виконаних робіт на полі, а також формувати рекомендації щодо його подальшої обробки.

Планшет агронома з мобільним додатком «Агроскаутінг»

Сучасні агрономи вільно користуються ПК, планшетами та іншими пристроями, які оснащені зручними інструментами для вирішення виробничих завдань і забезпечують доступ до хмарної бази даних.

Агроскаут або мобільний агроном збирає дані в полі, використовуючи планшет із мобільним додатком «Агроскаутінг», який дозволяє швидко знаходити поля за допомогою вбудованої супутникової навігації й автоматично реєструє дати та час їх відвідувань, що надає можливість контролювати якість обстеження.

Він складає Акт обстеження з геоприв’язкою до оглядуваних ділянок, додає фотознімки й текстові замітки, використовуючи вичерпно повну базу захворювань, виявлених шкідників або бур’янів.

На додачу до цього команда Soft.Farm поліпшила мобільний додаток і тепер проблемні зони можна знаходити за допомогою супутникових знімків, які дозволяють бачити поточний індекс NDVI на полі та робити більш ретельну фітосанітарну оцінку.

Планшет агронома з мобільним додатком «Агроскаутінг»

Створювати Акти обстеження можна не тільки через мобільний додаток. В останньому оновленні модуля «Агроскаутінг» у веб-версії Soft.Farm, крім додавання фото і відео, зроблених під час самостійного огляда поля, з’явилася можливість пакетного завантаження зображень із дронів. Якщо в роботі агропідприємства використовується БПЛА, отримані з його допомогою дані будуть безцінні.

Нагадаємо, кадастрову мапу для управління земельним банком тепер можна використовувати і на iPhone.

На кожній світлині, зробленій дроном, є інформація з координатами місця зйомки. Після завантаження зображень у програму система автоматично визначить локацію знімка і прив’яже його до досліджуваного поля, а також покаже маркер на мапі та створить Акт обстеження.

Планшет агронома з мобільним додатком «Агроскаутінг»

У разі виявлення проблемних зон, знайдених за допомогою супутникових знімків, зображень із дронів або іншим способом, головний агроном має можливість дати нове завдання на обстеження поля з комп’ютера в мобільний додаток.

Агроскаут зможе створювати Акти обстеження та додавати нові фото навіть у режимі офлайн, а після синхронізації даних огляду мобільний пристрій під час підключення до мережі Internet автоматично завантажить світлини та GPS-координати у веб-сервіс Soft.Farm, де вони одразу будуть доступні іншим співробітникам і зберігатимуться в історії поля.

Планшет агронома з мобільним додатком «Агроскаутінг»

У будь-який момент керівник може подивитися, яку кількість звітів створено за кожним полем, на яких ділянках їх немає та коли був зроблений останній звіт за датою.

Отже з офісу відразу видно, що відбувається на полях і як працюють агрономи. Можна запросити зібрані дані, сортувати їх за датами, полями, культурами, типами та ступенями загрози, частотою візитів, аналізувати показання спільно з мапами, знімками полів та іншими даними для формування висновків про ситуацію на конкретній ділянці.

Завдяки добре налагодженій взаємодії між агроскаутінгом і виробництвом забезпечується доступ до своєчасної та достовірної інформації, прогнозуються ризики, відслідковуються позитивні й негативні динаміки розвитку рослин, оперативно вносяться коригування й усуваються виникаючі проблеми. Скориговані диференційовані норми висіву, внесення добрив і ЗЗР дозволять заощадити кошти й оптимізувати витрати на кожен гектар, а рекультивація виявлених неродючих земель допоможе зберегти ресурси і сформувати нові типи сівозмін.

Модуль «Агроскаутінг» оперативно інформує про порушення технологій і допомагає усувати невідповідності завчасно, він надає можливість посилити контроль за станом полів шляхом накопичення масиву даних по кожній ділянці. З огляду на сучасні темпи розвитку агросектора, тільки інноваційні підходи та озброєність інформацією дозволяють домогтися конкурентних результатів.

Читайте також: GPS-моніторинг сільгосптехніки дає змогу впроваджувати точне землеробство.


Перегляди: 8
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: