НОВИНИ

Інформацію про «нову схему легальних відкатів» у Prozorro спростовано

26.01.2020 14:07
c3209af-prozorro

Низка ЗМІ поширила інформацію, що перед відкриттям ринку землі у Prozorro начебто вводять 5% комісії на всі закупівлі.  Мінекономіки спростовує інформацію про нову схему «легальних відкатів» у Prozorro.

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зазначили, що 5% комісії вводиться лише на «допорогові закупівлі» (до 200 тис. гривень) і це взагалі не стосується землі.

22 січня низка українських ЗМІ поширили інформацію, що в Україні начебто може з’явитися «нова схема “легальних відкатів” в сфері держзакупівель». Писали, що напередодні відкриття ринку землі майданчик Prozorro вводить комісію для постачальників.

«Схема дозволяє власникам майданчику отримувати надходження в сотні мільйонів гривень за посередницькі послуги», — лякали медіа.

На сайті Мінекономіки наголошують, що комісія вводиться лише у «Prozorro Market». А за продаж та оренду державних ресурсів відповідатиме інша система з подібною назвою — «Prozorro.Продажі».

Саме у «Prozorro.Продажі» планують проводити обов’язкові електронні аукціони з продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них. Такі аукціони передбачені законопроєктом № 2195, який Верховна Рада прийняла за основу 14 листопада.

Натомість «Prozorro Market», наголошує Мінекономіки, є звичайним інтернет-магазином для бюджетних установ і, «як будь-який маркетплейс, стягує з бізнесу платню за розміщення там товарів».

У міністерстві обіцяють провести всебічне вивчення практик щодо розмірів комісій, консультації із ринком та надалі переглянути розмір комісії у «Prozorro Market».

«З введенням у дію нової редакцію Закону 19 квітня 2020 року розмір тарифу в «Prozorro Market» буде вже регулюватися постановою КМУ», — зауважує відомство.

Керівниця відділу комунікацій та маркетингу в Prozorro Олена Шкарпова написала у Facebook, що фейк запустив анонімний телеграм-канал «Темный рыцарь». 22 січня цей канал справді опублікував маніпулятивне повідомлення.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: