НОВИНИ

Гірський регіон збільшить площі та продуктивність кормових угідь

08.03.2019 15:12

У Карпатському регіоні планують оптимізувати структуру посівних площ під кормовими культурами, на 15-20% збільшити їх продуктивність та наростити валове виробництво насіння багаторічних трав. Про це йшлося на засіданні Президії НААН.

Наразі лукопасовищні угіддя в регіоні складають 997 тис. га, у тому числі сіножаті, пасовища і субальпійські луки. Разом із тим площі малопродуктивних та деградованих земель оцінюють у 309,5 тис. га. Половину у з них (166 тис. га) планують трансформувати у сіножаті та пасовища.

«Це призупинить ерозійні процеси, зведе їх до допустимих норм, підвищить біосферну роль, естетичну та рекреаційну цінність», — зазначив Любомир Бугрин, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділу кормовиробництва.

Читайте також: Вінниччина нарощує посівні площі під кукурудзою та соєю

Щорічне валове виробництво насіння багаторічних трав для Карпатського регіону планується збільшити до 13,4-16,9 тис. тонн, у тому числі 5,5–7,9 тис. тонн бобових. Загалом з урахуванням збільшення площ на 166 тис. га та підвищення продуктивності угідь на 15-20% валове виробництво очікується на рівні 2399,9 тис.тонн.к.од.

У числі подальших досліджень Інституту сільського господарства Карпатського регіону: стратегія відновлення природно-ресурсного потенціалу різновікових травостоїв, наукові основи створення і раціонального використання високопродуктивних сіножатей і пасовищ на схилових землях, наукові засади формування моделей лучних фітоценозів багатофункціонального призначення у зональних адаптивно-ландшафтних системах кормовиробництва.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: