НОВИНИ

Генетики створили сорт справжнього червоного шпинату

19.11.2019 08:15
1545333870_shpinat

У США створено сорт справжнього червоного шпинату USDA Red, який максимально збагачений корисним бетацианіном. Перший у світі справжній сорт червоного шпинату USDA Red свідомий службою сільськогосподарських досліджень (Agricultural Research Service), повідомляє USDA.

Як зазначається, шпинат завжди був відомий як зелений листовий овоч. Існують листові овочі, що часто називають червоним шпинатом, але насправді, це червоні листя амаранту, або інші рослини, такі як червона лобода, а не справжній шпинат. У наш час на ринку вже є кілька справжніх «червоних» сортів шпинату, але у них червоний колір обмежений лише прожилками листя.

Шпинат є одним з найбільш корисних листових овочів з високим вмістом бета-каротину (провітаміну А), лютеїну, фолатів, вітаміну С, кальцію, заліза, фосфору і калію. Однак споживання (і виробництво) шпинату в Сполучених Штатах скоротилось з 2,3 фунтів на людину до 1,6 фунтів в 2006 році після спалаху інфекції, викликаної кишковою паличкою, і так повністю і не відновилося.

«Справжній червоний шпинат, такий як USDA Red, стане сплеском на ринку шпинату і може допомогти залучити людей до вживання шпинату в цілому», — сказав дослідник-генетик ARS Бейкьюань Моу, який розробив новий сорт.

USDA Red — це напівплоский тип шпинату з середньою швидкістю росту. Його листя у формі лопатей з загостреними кінчиками і пурпурно-червоними жилками і черешками. Слід сказати, що цей сорт є результатом традиційної селекції. Свій червоний колір шпинат USDA Red набуває за рахунок бетацианіну. Згідно науковій літературі, бетацианін є потужним антиоксидантом, що значно знижує окислювальний стрес у пацієнтів і може навіть допомогти в запобіганні хронічних патологій, запалень і раку. Так, антиоксидантна здатність шпинату USDA Red була на 42-53% вищою, ніж у інших сортів шпинату в п’яти тестах, проведених протягом трьох років.

«Бетацианін є додатковою перевагою для рослини, яка і так вже насичена поживними речовинами, що робить шпинат цієї «супер-їжею», — додав Моу.

ARS подала заявку на отримання сертифікату захисту сортів рослин для USDA Red, і агентство шукає партнера для ліцензування виробництва насіння для ринку.

«Зрештою, споживачі отримають доступ до нових овочевих продуктів, які будуть цікаві і корисні для них», — сказав Моу.

Цей новий сорт є результатом традиційної селекції.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: