АГРОРЕГІОНИ

Харківська фабрика вирощує лохину в контейнерах

01.04.2024 17:01
10

У ПрАТ «Зміївська овочева фабрика»  з Харкова свого часу експериментували з культурами, пробуючи вирощувати і томати, і перець, і баклажани, але з часом основною культурою врешті обрали огірок. Проте попри «овочевий» напрямок діяльності підприємства, там вирішили освоїти ще й ягідництво та вирощувати лохину в контейнерах. Про це повідомляє Ягідник, пише agronews.ua.

«Зміївська овочева фабрика» зараз вирощує на площі 0,7 гектара лохину у відкритому ґрунті, де ростуть сорти різних термінів достигання: і ранній Ерлі Блю , і середній Блюкроп, і пізні Чандлер. Через те, що ґрунт на підприємстві не підходив для вирощування цієї ягоди, агрономам доводилося вручну готувати ґрунт до посадки лохини, завозити торф, використовувати кокосовий субстрат і збільшувати кислотність цієї суміші.

Але вже в сезоні 2024 року підприємство планує розширювати ягідні насадження за 3 гектари, висадивши лохину в контейнерах.

“Ми обрали саме контейнерну посадку лохини через те, що ґрунт у нас на підприємстві чорнозем, який не підходить для вирощування лохини. Окрім того, у нас з’явилися вільні площі землі після теплиць, де взагалі немає ґрунту, тому нам зручно буде спробувати вирощувати лохину саме в контейнерах”, – зазначила агроном «Зміївської овочевої фабрики» Людмила Алікперова.

За її словами, такий метод вирощування має чимало переваг, серед яких – по-перше, економія субстрату, адже рослина росте на меншій площі. По-друге, в такому випадку вдається  забезпечити більш точний полив.

“Але для нас це не проблема, адже ми вже працюємо у теплицях. По-третє, при такому методі вирощування швидше розвивається кущ та скоріше настає плодоношення”, – розповіла агроном.

На підприємстві планують висаджувати ранні сорти лохини, тому що в цьому випадку вдається отримувати вищу ціна на ягоди.

“До того ж у нас є можливість вийти на ринок з ягодою на 10 днів раніше, ніж, приміром, Київська чи Львівська області. Також влітку у нашому регіоні буває дуже спекотно, що може негативно вплинути на ягоди, і через це ми вирішили зробити ставку саме на ранню лохину”, – зазначила Людмила Алікперова.

Лохина «Зміївської овочевої фабрики» ростиме в контейнерах об’ємом 80-100 літрів, яких вистачить на 5-6 років росту куща лохини. Виготовлені вони з агротекстилю.

“Переваги цього матеріалу полягають у тому, що попри свою щільність, він ефективно дихає, тобто вся зайва волога буде витікати через низ і бокові стінки контейнера”, – підсумувала агроном «Зміївської овочевої фабрики» Людмила Алікперова.Перегляди: 50
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: