НОВИНИ

Громади отримали у бюджети понад 250 млн грн

26.01.2022 13:02
8bd2955--------7-29284-29955-30326

Менше ніж за 4 місяці від старту земельних аукціонів у системі «Прозорро.Продажі» стартова вартість земельних ділянок подолала позначку в 1 млрд грн.  Органи місцевого самоврядування за ці 112 днів заробили до бюджетів різних рівні понад чверть мільярда гривень. Про це у повідомив міністр АПК України Роман Лещенко, пише agronews.ua.

За його словами, наразі в системі «Прозорро.Продажі»  опубліковано 3244 аукціони з загальною площею земельних ділянок у 18 тис. га. Вартість виставлених земель на аукціони з оренди – 74 млн грн, із її відчуження – 927 млн грн. 72% від усіх аукціонів – землі сільськогосподарського призначення.

За даними Романа Лещенка, ТОП-5 лідерів за стартовою вартістю лотів наразі незмінні – Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська та Харківська області.

Саме тут земля є найдорожчою під продаж (принагідно нагадую, що державні та комунальні сільськогосподарські землі перебувають під забороною купівлі-продажу, тож ідеться виключно про землі приватних осіб або не с/г землі)», – наголосив міністр.

Він додав, що стартова вартість лотів із оренди землі найвища на Одещині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Київщині та Львівщині.

У середньому зростання ціни за результатами земельних торгів становить понад 200%, але за с/г землями цей показник сягає 437%. Втім у деяких регіонах він може дорівнювати і 1000 %. «Прозорро.Продажі» активно користуються не лише державні органи влади, але й приватні особи-організатори, адже система гарантує повну безпеку, захищеність даних, прозорість, плюс статистика вище підтверджує, що це очевидно вигідний фінансовий інструмент», – повідомив Роман Лещенко.

Читайте також: Чому глибоке рихлення краще за оранку для українських аграріїв.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: