НОВИНИ

Громадам Львівщини потрібні фахівці з аграрних питань

05.05.2021 17:02
Fermer-iz-Rossii-881x523

Фахівці з аграрних питань потрібні будь-якій територіальній громаді Львівщини. Від цього залежить не тільки розвиток аграрного бізнесу регіону, а існування львівського села в цілому, наголошують у департаменті агропромислового розвитку ОДА Львівської області. Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА, пише agronews.ua.

«Львівщина є рекордсменом за кількістю сільського населення в Україні, майже 40% мешканців нашого регіону – це люди, які живуть і ведуть господарство на селі.  Тобто, мова йде про колосальний потенціал створення ефективного проєвропейського формату аграрного бізнесу, основою якого є кооперація та сімейні ферми. Знайти та розвинути цей потенціал можливо саме шляхом  ефективної комунікації між нашим департаментом та органами місцевого самоврядування. Саме для цього громадам потрібно створювати  департаменти з аграрних питань», – каже Тетяна Гетьман, керівник департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА.

За даними департаменту, станом на 2021 рік в області працює  понад 40 кооперативів та понад 35 сімейних ферм, кількість таких форм сільськогосподарської діяльності почала активно зростати останні 2-3 роки. Позитивний тренд пов’язаний не тільки  зі змінами у  законодавстві, розвиток мікро та малого аграрного  бізнесу Львівщини активно стимулює обласна  програма фінансової підтримки, яку розробив департамент АПР ЛОДА.

«Основою нашої програми є підтримка малих сільгоспвиробників. Цього року  у бюджеті області передбачено 17 млн. грн на фінансування всіх головних напрямків – від ягідництва до молочного бізнесу. Також ми запланували у цьому році програму з поліпшення  громадських пасовищ. Від наявності пасовищ та їх якості  залежить розвиток тваринництва, зокрема, особистих селянських господарств Львівщини. Бюджет програми з поліпшення пасовищ на цей рік складає 3,3 млн. грн. Кошти надаватимуться  безпосередньо органам місцевого самоврядування у вигляді субвенції. Тож ми чекаємо на ініціативу громад щодо використання цих грошей», – наголосила Тетяна Гетьман.

Читайте також: яку зарплату пропонували аграріям у березні 2021 року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: