НОВИНИ

Готуємо ріпак озимий до перезимівлі

30.08.2021 09:10
фото 2

Ріпак озимий – це завжди гра в рулетку, оскільки навіть при використанні якісного насіння, протруйників та дієвих бакових сумішей гербіцидів немає жодної гарантії на його вдалу перезимівлю. Одним із методів усунення ризику вимерзання посівів є застосування регуляторів росту, стверджують фахівці компанії «UKRAVIT», пише  agronews.ua.

«На жаль аграрії не завжди мають можливість посіяти ріпак озимий в оптимальні строки, оскільки дата сівби кореляційно залежить від наявності вологи у верхньому шарі ґрунту. За ранніх строків сівби підвищується ризик переростання, так як рослини продовжують розвиватись навіть при +5ºС, використовуючи при цьому пластичні речовини для фотосинтезу і дихання. Їх тканини містять велику кількість води і недостатню запасних поживних речовин, тому сприйнятливі до вимерзання. За пізніх же строків сівби не встигає сформуватись необхідна для перезимівлі кількість листків, і цукри повноцінно не накопичуються в точках росту (для вдалої перезимівлі ріпак має містити не менше 18% цукрів). Ситуацію ускладнює й конкуренція рослин ріпака із бур’янами, які провокують надмірне витягування культурних рослин та винесення кореневої шийки над поверхнею ґрунту, що, своєю чергою, погіршує зимостійкість посівів, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Загальна архітектоніка визначається ауксинами, цитокінінами, а також гіберелінами. Проте винятково гібереліни відповідають за стимуляцію росту стебла, шляхом розтягування клітин. Якщо заблокувати дію гіберелінів, то вектор дії інших гормонів зміститься на розвиток потужної кореневої системи, потовщення стебла та формування компактної розетки. Блокування процесу утворення гіберелінів сприятиме підвищенню кількості вуглеводів у клітинному соку та «загущенню» протоплазми, що безпосередньо вплине на морозостійкість. Тому застосування ретардантів є обов’язковим елементом технології вирощування ріпака озимого в осінній період».  

Для регуляції ростових процесів ріпака озимого Олександр рекомендує застосувати бакову суміш із високоефективного фунгіциду з рістрегулюючими властивостями Унікаль (тебуконазол, 250 г/л) та регулятора росту Гулівер Хлормекват-хлорид (хлормекват-хлорид, 700 г/л). Ця комбінація забезпечить окрім ефективного контролю гормонального балансу також надійний захист від комплексу хвороб.

Унікаль володіє системною дією. Тебуконазол у його складі швидко поглинається рослинами через вегетативні органи та, переміщуючись акропетально, рівномірно розподіляється у центральній частині стебла. Тебуконазол пригнічує біосинтез ергостеролу, який входить до складу клітинних стінок патогенів, викликаючи їх загибель.

Фунгіцид володіє захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями і надійно та тривало захищає ріпак озимий від широкого спектра хвороб. При цьому він одночасно проявляє рістрегулюючі властивості, а саме – знижує висоту стебла, уповільнює ріст вегетативної маси та сприяє інтенсивному розвитку кореневої системи культури.

Гулівер Хлормекват-хлорид активно засвоюється рослинами ріпака озимого як через листя, так і через кореневу систему і вже через годину після внесення не змивається дощем, що є дуже суттєвою перевагою в мінливих погодних умовах осені. Хлормекват-хлорид гальмує синтез гіберелінів, сприяючи зміцненню стінок стебел, укороченню їх довжини та розвитку потужної кореневої системи. Крім цього, він підвищує стійкість ріпака до вилягання та збудників кореневих гнилей.

Застосування такої комбінації ефективно вирішує комплекс проблем та гарантує отримання дружніх і здорових рослин навесні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: