НОВИНИ

Фунгіцидна обробка соняшника та сої: Ефективно. Своєчасно. Влучно

13.06.2023 09:07
Соняшник у фазі зірочки red

Короткоротаційні сівозміни, неправильний вибір попередника та сприятливі гідротермічні умови негативно позначаються на фітосанітарному стані полів, провокуючи накопичення шкодочинних організмів. Тож щоб отримати високі якісні та кількісні показники врожайності соняшника та сої, необхідні захисні заходи, зокрема проти хвороб, потрібно провести своєчасно, нагадують фахівці компанії Ukravit.

«Соняшник та соя інтенсивно розвиваються, тож невдовзі прийде час для їх другої фунгіцидної обробки, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Строки проведення другої фунгіцидної обробки соняшника можуть варіюватися, залежно від ряду факторів – ґрунтово-кліматичних умов вирощування, рівня опадів у сезоні, технології вирощування та наявності першої фунгіцидної обробки. Та орієнтовно вона припадає на фазу розвитку культури «зірочка». В цей період важливо проконтролювати збудників фомозу, фомопсидозу, іржі, пероноспророзу, сірої та білої гнилей, щоб вони не інфікували листовий апарат та інші частини рослин, а надалі – корзинки. Соя ж потребуватиме обробки під час бутонізації – на початку цвітіння, аби захистити генеративні органи, які формуються в цей період, від поширених хвороб – аскохітозу, антракнозу, септоріозу, церкоспорозу, альтернаріозу, борошнистої роси. Особливе значення друга фунгіцидна обробка матиме для соняшника та сої, що вирощуються на зрошенні: адже тут першочергове значення матимуть не гідротермічні умови сезону, а попередник і прогнозування поширення хвороб в конкретному регіоні».

Оскільки соя та соняшник мають велику кількість спільних хвороб, для їх контролю Олександр рекомендує застосувати фунгіцид Сінан. (піраклостробін, 130 г/л + дифеноконазол, 130 г/л). Піраклостробін у його складі – локально-системний фунгіцид, що інгібує транспорт електронів в дихальному ланцюжку мітохондрій і блокує здатність патогена дихати та продукувати енергію. Ця діюча речовина не переміщується ксилемно та флоемно та володіє захисними й лікувальними властивостями, тож максимальна ефективність досягається за профілактичних обробок. А дифеноконазол – системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання при синтезі ергостеролу, необхідного для будівництва клітин стінок грибів. Він поглинається листям культур, переміщується всередині рослин і забезпечує тривалий захисний ефект.

При застосуванні на соняшнику Сінан вирішує проблему з фомозом, фомопсидозом, альтернаріозом, септоріозом, іржею, склеротиніозом, сірою гниллю, борошнистою росою, додатково – пероноспорозом. На сої фунгіцид застосовується проти аскохітозу, антракнозу, септоріозу, церкоспорозу, альтернаріозу, борошнистої роси, пероноспорозу (додаткова дія). Крім того, його можна застосовувати проти поширених хвороб зернових, ріпака, кукурудзи, гороху, овочевих.

Фунгіцид володіє профілактичними, лікувальними та антиспроруляційними властивостями, тож може застосовуватись як для попередження інфікування культур, так і для подолання його наслідків. А тривала захисна дія препарату убезпечить рослини від ураження в подальшому.Перегляди: 14
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: