Фонд держмайна пообіцяв переглянути проєкт вилучення земель у НААН після критики. Він проведе узгоджувальну нараду та внесе зміни до проєкту, пише agronews.ua.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Фонд державного майна України змушений переглянути скандальний проєкт розпорядження Кабміну про вилучення 135,2 тис. га земель у Національної академії аграрних наук. Про це йдеться у відповіді Фонду на запит УНН.
Мова йде проєкт передачі земель, які знаходяться у розпорядженні НААН і роками використовувались для селекції, тваринництва і наукових експериментів, у постійне користування державному підприємству «Резерв», яке перебуває у сфері управління Фонду держмайна. Це викликало різку реакцію з боку Академії, низки народних депутатів, аграрного комітету Верховної Ради та громадськості.
Депутати на засіданні аграрного комітету ВР 15 квітня прямо заявили, що зазіхання Фонду на ці землі необґрунтовані й відправили проєкт постанови про передачу ділянок на доопрацювання
Під тиском аргументів Фонд вперше визнав необхідність внести зміни в підготовлений проєкт розпорядження. У відповіді на запит ФДМУ заявив, що проведе узгоджувальну нараду з представниками НААН 13 травня 2025 року.
«За результатами проведеної наради та наданих рекомендацій від усіх заінтересованих сторін, Фонд перегляне та внесе зміни до проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про вилучення і передачу земельних ділянок у постійне користування без зміни цільового призначення» з метою його повторного направлення на розгляд та погодження центральними органами виконавчої влади», – йдеться у тексті відповіді.
У Фонді пообіцяли, що під час подальшого формування пулу земельних ділянок для вилучення у НААН, буде врахований запропонований і визначений Кабміном «оптимальний обсяг землекористування наукових установ і підприємств» задля збереження галузей селекції, насінництва, садівництва, виноградарства та мікробіології.
Таким чином, після хвилі звернень і публічного тиску, Фонд держмайна був змушений відступити від своєї позиції та обіцяє врахувати потреби НААН.