НОВИНИ

Фонд часткового гарантування кредитів дасть фермерам умови для розвиту

11.11.2021 13:03
unnamed

Створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві допоможе покращити доступ малих та середніх сільгоспвиробників до кредитних ресурсів та сприятиме стабільному функціонуванню цієї галузі в Україні. Таку думку в коментарі Укрінформу висловив голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від «Слуги народу» Олексій Устенко. Повідомляє ukrinform, пише  agronews.ua.

«Малі та середні фермери відіграють важливу роль у виробництві сільськогосподарської продукції, і їм сьогодні просто необхідна підтримка. Довго в Україні існувало аграрне лобі, коли державну допомогу отримували лише деякі аграрні монополісти, через що дрібне фермерство знаходилось в стагнації. Законопроєкт №3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві спрямований на вирішення цього питання», – розповів нардеп.

За його словами, на сьогодні малі та середні фермери є недооціненими, хоча не лише забезпечують продовольчі потреби населення, а й формують грошові доходи селян та сприяють розвитку місцевої інфраструктури.

Тому, наголошує Устенко, допомога фермерам повинна йти насамперед від держави. Задля цього і буде створений Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, що надаватиме гарантії в обсязі до 50% непогашеної суми основного боргу на строк дії кредитного договору, але не більш як на 10 років.

Нардеп пояснив, що скористатися послугами фінансової установи зможуть дрібні та середі фермери, які обробляють до 500 гектарів. Примітно, що граничний показник розраховуватиметься сумарно стосовно всієї групи пов’язаних із суб’єктом підприємництва контрагентів.

Якщо кредит надається для придбання земельної ділянки сільгосппризначення, Фонд надаватиме гарантії лише за умови передачі таких земельних ділянок у заставу кредитодавцям.

Нагадаємо, 4 листопада Рада підтримала закон про створення Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві (№3205-2). Фонд надаватиме підтримку суб’єктам підприємництва, у власності та/або користуванні яких знаходяться землі сільськогосподарського призначення в обсягах, що не перевищують 500 га.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: