НОВИНИ

Фіни готові навчити півтори сотні компаній дешево вирощувати лабораторне м’ясо

14.06.2024 18:17
11

Фінські дослідники винайшли спосіб культивувати м’ясо без дорогих факторів росту, покладаючись натомість на метаболізм стовбурових клітин. Про це повідомляє newfood, пише agronews.ua.

Технологію розробили Пекка Катаяісто з Інституту наук про життя Гельсінського університету (HiLIFE) та його команда у проєкті “Myocopia”. Дослідники пропонують альтернативу одній із найдорожчих складових виробничого процесу.

Вирощування м’яса в біореакторах залежить від дорогих факторів росту, необхідних для продукування м’яса. Ці витрати перешкоджають компаніям виробляти достатні обсяги клітинного м’яса за економічно вигідними цінами.

Однак після дослідження того, як клітинний метаболізм регулює поділ і диференціацію м’язових стовбурових клітин, команда “Myocopia” знайшла інший підхід для досягнення такої ж поведінки клітин без використання середовища для росту. 

«Я вважаю, що наша інновація змінить правила розвитку цієї індустрії», — стверджує Катайсто.

За новою технологією клітини можна підтримувати у розмноженні економічно вигідним способом до заповнення реактора. Потім клітини направляються на формування м’яса, “знову використовуючи свій власний метаболізм”, каже Катаяісто.

Це допоможе виробляти м’ясо для масового ринку за доступною ціною.

Дослідники уже протестували свою ідею на практиці. Після досягнення обнадійливих результатів, наприкінці 2023 року команда отримала дворічне фінансування Research to Business від Business Finland для підготовки технології до комерціалізації.

Що цікаво, «Myocopia» не прагне стати окремим черговим стартапом, що виробляє м’ясо. Проєкт скоріше буде розвиватися у технологічного провайдера для галузі, у якій уже працює приблизно 150 компаній.

Зараз вчені досліджують, з ким із них могли б запустити пілотний проєкт для відпрацювання технології у великих масштабах.Перегляди: 30
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: