ВАЖЛИВО

Фермери відмовляються вирощувати кукурудзу

17.09.2022 10:07
FB 28

Фермери відмовлятимуться від вирощування кукурудзи, оскільки для її сушки потрібно багато газу. Про це розповіли експерти під час міжнародного форуму Agro&Food Security Forum: Grains, Oilseeds, Pulses, який проходив у Варшаві, передає Kurkul.com, пише agronews.ua.

«$50/т — це тільки витрати, щоб посушити кукурудзу. Ми будемо скорочувати виробництво кукурудзи тому, що вона буде зовсім нерентабельною», — розповіла про виклики сезону Тетяна Алавердова, комерційний директор HarvEast.

Її думку поділяє й експерт ринку олійних культур, аналітик «УкрАгроКонсалт» Юлія Гаркавенко.

«Це дійсно тренд, який ми побачили у своїх дослідженнях, — фермери будуть відмовлятися від вирощування кукурудзи. І не тільки в Україні. Будуть відмовлятися від кукурудзи і в Європі. І основні наші конкуренти по соняшнику — Румунія і Болгарія — вони теж будуть вирощувати більше соняшника — це лузга, яку можна спалювати і заміняти газ. А для кукурудзи потрібно багато газу», — пояснила Юлія Гаркавенко.

Озвучено, чому сіяти зернові більше немає жодного сенсуЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: