НОВИНИ

Фермери розповіли, як проводять посівну у зонах бойових дій

04.04.2022 13:01
Kinze-57408

Лише половину своїх земель може обробляти агропідприємство «Ічнянське» (входить до складу «РОСТОК-ХОЛДИНГ»), яке займається виробництвом сільськогосподарських культур та тваринництвом на Чернігівщині. Про це повідомляє DW, пише agronews.ua.

Із загальної площі в 11 тис. га землі підприємства нині половина контрольована українськими військами.

«Там ми можемо проводити польові роботи. Інші землі знаходяться в зоні, де відбувається постійний рух окупантів і ведуться бойові дії. Ми не можемо почати посівну там, тому що навіть доїхати в поле дуже небезпечно», — розповів заступник директора Микола Копил.

Попри ризики, аграрій налаштований рішуче.

«Треба виходити в поле, адже весняний день рік годує. Якщо не посіємо, то не буде чим годувати людей», — наголосив він.

А от фермерське господарство «Лаванда», яке обробляє приблизно тисячу гектарів землі поблизу міста Снігурівка на Миколаївщині, зовсім не може проводити посівну. Їхні землі постійно обстрілюються. Тут точаться запеклі бої, адже всього за 55 кілометрів окупований Херсон.

Вдалося лише провести підготовчі роботи: боронування, удобрення землі.

«Ми робили це під звуки вибухів та рух ворожої техніки. А 20 березня до нас прийшли активні бойові дії. Обстрілюють місто і поля, тому люди виїхали. Нині ми нічого не робимо», — розповів власник господарства Роберт Химич.

Він додав, що його техніка ціла. Нині серед його втрат — запаси пального.

«Снаряд влучив у баки з паливом, яке ми купили перед війною. Тому всі запаси знищені», — повідомив фермер.

Читайте також: Один з регіонів цілком заборонив продаж алкоголю.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: