ВАЖЛИВО

Фермери просять зняти обмеження на приватні перевезення, які негативно вплинуть на експорт зерна

05.10.2023 15:10
kontejnernye-perevozki-zhd-1200x638-1-1

З 1 жовтня 2023 року Укрзалізниця ввела обмеження на використання візків європейської колії приватними власниками вагонів. Відтепер можливо використовувати лише вагони парку ЦТЛ для перевезень в експортному напрямку, зокрема, до Румунії. Про це заявила громадська спілка «Всеукраїнський Конгрес Фермерів», пише  agronews.ua.

Такі обмеження можуть негативно вплинути на експорт агропродукції та збільшити загальні витрати аграріїв через неможливість користуватися власними вагонами і, відповідно, збільшення логістичних витрат.

У своєму зверненні до Олександра Кубракова, віце-прем’єр-міністра з розвитку України, міністра розвитку громад, територій, та інфраструктури України, фермери зазначають, що будь-які обмеження для експорту зерна всередині країни лише підсилять існуючі зовнішні обмеження. Це, в свою чергу, призводить до зростання собівартості виробництва зерна, ускладнення вибору каналів експорту, провокує збитки аграріїв.

«Це може призвести до зменшення обсягів експорту та валютних надходжень в економіку України, яка вже перебуває в стані війни і зіткнулася із загальним економічним спадом», — кажуть фермери.

Вони просять розглянути можливість скасувати рішення про обмеження використання візків європейської колії як таке, що впливає на успішність та стабільність аграрного сектору країни.Перегляди: 36
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: