ВАЖЛИВО

Фермери недоотримали компенсацію за техніку через великий попит – Висоцький

12.01.2020 14:01
трактор-ку-ьтивируя-по-е-стерни-пшеницы-выпарку-урожая-43075897

Програма компенсації вартості вітчизняної техніки залишилася недофінансованою в зв’язку з тим, що в бюджеті було передбачено на ці цілі менше коштів, ніж попит на цю програму. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

“Аграрії набагато більше купили техніки за програмою, ніж в бюджеті було коштів, тому можна обговорювати можливість розгляду цієї компенсації в 2020 р. Наша позиція – завершити всі програми”,- розповів Тарас Висоцький.

Чиновник повідомив, що в четвертому кварталі, коли коштів на компенсацію вже не залишилося, аграрії придбали техніки на 2 млрд грн, що означає компенсацію ще 500 млн грн.

Вцілому ж, за словами секретаря Нацкомітету з промислового розвитку Олени Саліхової, у 2019 р. в рамках програми держпідтримки українські аграрії придбали вітчизняної техніки і обладнання на суму понад 5,77 млрд грн, що на 31,2% більше, ніж в 2018 р.При цьому розмір компенсації за придбану техніку за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, в 2019 р склав 640 млн грн (задоволені заявки аграріїв по вересень), тоді як заявки, подані в жовтні-листопаді на суму 563 млн грн не компенсовані, а техніка була придбана.Олена Саліхова – секретар Нацкомітету з промислового розвитку

Щодо розрахунків за програмою на 2020 р., Саліхова зазначила, що експертна оцінка виробничих програм сільгоспмашинобудівників і прогнозованих обсягів продажів їх дилерів свідчить про збільшення обсягів реалізації вітчизняної техніки мінімум на 15% в 2020 р.Виходячи з цього, необхідні обсяги фінансування програми компенсації вартості техніки та обладнання на 2020 рік складають 1,946 млрд грн: 1,383 млрд грн — компенсація з урахуванням збільшення обсягів реалізації на 15%, і 563 млн грн — борг перед аграріями за придбану в 2019 р. техніку.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: