ВАЖЛИВО

Фермери не зможуть купити землю, оскільки беруть кредити на посівну

29.02.2020 16:04
https___www.eurotuin.be_assets_files_general_zelfzaaien

Гості ток-шоу “19” , звертаючись до представників монобільшості, заявили, що в Україні фермери не зможуть купити землю, оскільки вони беруть кредити для того, щоб провести посівну, пише ZIK .

Роксолана Підласа натомість розповіла, як влада пропонує вирішити це питання.

“Для того, щоб український фермер міг купити землю, на 2020 рік уже передбачені кошти на зниження відсоткової ставки по кредитах. Зокрема, на цю програму передбачений 1 мільярд гривень, хоча, за планом, ринок землі буде діяти всього три місяці, бо він має запуститися восени 2020 року, якщо ми будемо готові”, – заявила народна депутатка.

Вона також повідомила, що зараз під мораторієм на продаж перебувають 4 мільйони гектарів земель. З її слів, ці землі не будуть одномоментно виходити на ринок, а лише тоді, коли власник вирішить їх продати. А державна земля, каже депутатка, буде передана у власність територіальних громад, і вони вже вирішуватимуть, чи хочуть продати цю землю.

Народний депутат України від “Опозиційної платформи – За життя” Василь Німченко звернув увагу на те, що його колега дещо помилилася.

“4 мільйони гектарів землі – це те, що зареєстрували, розпаювали пайовики… А ще 2 млн. гектарів землі вважаються нічиїми, які розпайовані, але власників немає, повмирали. А те, що ви державною називаєте, було 11 млн. гектарів землі, зараз залишилося 7 млн. гектарів”, – заявив Василь Німченко.

Як повідомляли, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка заявив, що Кабінет міністрів не виключає той факт, що закон про ринок землі в Україні може бути прийнятий Верховною Радою у березні цього року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: