АГРОРЕГІОНИ

Фермери Херсонщини залишать врожай в полі

04.07.2022 15:07
a286d1a9-bf3f54f8685ed8264a5876a9c6922ec9

Через окупацію аграрії Сірогозщини (Херсонська обл.) цього року зіштовхнулися з вибором: продати зібраний урожай за безцінь в Крим чи взагалі залишити його в полі. Про це повідомляє nsirogozy.city, пише agronews.ua.

«До початку війни на території Нижньосірогозької громади вели господарську діяльність 117 агроформувань різних форм власності: 98 фермерських господарств, 14 товариств з обмеженою відповідальністю, 5 приватних агропідприємств, а також понад три з половиною тисячі «одноосібників», — йдеться у повідомленні.

Нині кількість підприємств різних форм власності, що господарюють на землі, суттєво зменшилася. За даними Херсонської облдержадміністрації 63% аграріїв Херсонської області вимушено припинили свою діяльність.

«Цьогорічні жнива — це рівняння з трьома невідомими: Скільки зберемо? Як розв’язувати транспортне питання? Кому продавати?», — розповів один із фермерів.

Його колега, який почав господарювати на землі ще в 90-ті роки додає, що новий урожай немає де зберігати й куди вивозити.

«Єдиний шлях збуту продукції — вивезення її до Криму, де працюють російські трейдери», — зазначив аграрій.

Ці форс-мажорні обставити поставили аграріїв Сірогозщини перед вибором: везти врожай в Крим й продавати там за безцінь або навіть не збирати його.

«Залишити урожай в полі ми не можемо, бо доклали чимало зусиль аби його виплекати. Також маємо зобов’язання перед своїми пайщиками. Хоча за таких обставин ми навіть не можемо вийти в нуль та відбити вкладені у врожай кошти», — прокоментував ситуацію з цьогорічними жнивами ще один сірогозький фермер.

Читайте також: Деякі приходили і казали: дайте хоч що-небудь поїсти, – Шамрицький.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: