НОВИНИ

Фермери Донеччини масово позбуваються корів – немає збуту

17.04.2020 10:02
0acb78f3-3c26-4721-afff-cae78ab9a6d2

Малі фермери Донеччини зазнають чималих збитків та змушені скорочувати поголів’я корів та іншої худоби. Адже через закриття ринків під час карантину їм ніде продавати свою продукцію, повідомляє 5 канал. Про це пише agronews.ua.

“Ми його здавали на базарі – продавали, здавали оптом, коли як виходило. А зараз у зв’язку з цим коронавірусом не ходить автобус. Ну і чим його везти? У нас транспорту нема. То так, сусідкам віддаю, роздаю, у кого нема корів”, – розповіла власниця корови пенсіонерка Анна Фірцак з Чермалика.

“Я дві тисячі усього отримую пенсії, що я з нею можу зробити з тою пенсією? Чи за газ заплатити, чи за світло, чи ліків собі купити – мені 67 років, я без тих ліків не можу. Мало того, що бомблять, жоден вечір спокійно не спиш, тому що стрілянина. Мало того, тепер ще й автобус забрали, щоб не можна було ні копійку якусь заробити”, – бідкається жінка.

Нагадаємо, голова Агро-Продовольчої Ради Іван Слободяник повідомляв, що в Україні на ринку молока починається кризова ситуація.

Через те, що нічим годувати худобу, власники почати її позбуватися. Фермерка Юлія Єгуртова зі своїх 18 корів чотирьох здала на м’ясокомбінат.

“Нічим годувати, нікуди дівати молочку. Ми коли реалізуємо молочну продукцію, ми купуємо відразу корм для того, щоб годувати тиждень цих корів”, – пояснює фермерка.

Та й телят власниця планує продати. Скаржиться: хотіла б залишити собі, але не має чим годувати. Через карантин молоко продавати ніде, тож гроші найближчим часом не з’являться.

В обласному департаменті агропромисловості фермерам пропонують продавати молоко через інтернет.

Читайте також: Криза на ринку молока: фермери в Україні зливатимуть молоко в каналізацію.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: