ВАЖЛИВО

Фермерам потрібно за півроку переукласти угоди з оренди землі

21.02.2020 20:02
964744f6bdecc192d915321d7d42f17a

Набула чинності низка змін, які мають протидіяти рейдерству. Насамперед новації стосуються державної реєстрації речових прав на нерухомість, особливо в частині прав на оренду землі. Про це повідомляє minjust.gov.

Ідеться про закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» від 5.12.2019 №340-ІХ.

Ним унесено зміни до Земельного, Господарського та Цивільного кодексів, а також законів «Про оренду землі», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» і «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

Міністерство юстиції в листі від 21.01.2020 №650/8.4.1/32-20 звернуло увагу на те, що перш за все розмежовуються два правові механізми у відносинах оренди землі: пролонгація чинних договорів і переважне право на укладення нових. Для цього договори оренди поділяються на строкові та строкові з пролонгацією.

Відмінність полягає в тому, що перші припинятимуть дію після закінчення строку, на який вони укладені, а другі — ні.

Проте для автоматичної пролонгації необхідно, аби такі відомості були зазначені в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Відповідно, під час реєстрації договорів оренди ознака його пролонгації стає обов’язковим атрибутом.

Ознайомитися з повним текстом роз’яснення можна на відповідній сторінці Мінюсту.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: