НОВИНИ

Фермер знайшов дешеву альтернативу дорогим добривам

12.05.2022 07:00
image-by-item-and-alias

Добрива в Албанії здорожчали, і місцеві фермери шукають їм альтернативу. Про це повідомляє tdtv.com.ua, пише agronews.ua.

У барах невеличкого містечка Мамуррасі, що на півночі Албанії, щодня готують десятки чашок еспресо. Але кавова гуща не пропадає даремно. Її забирає місцевий фермер Альбан Цакалі.

Він вирощує огірки, помідори й перець. Також експериментує з екзотичними рослинами. Нещодавно посадив маракую. Кавову гущу почав використовувати, бо добрива подорожчали в півтора раза.

«Земля хоче, щоб її постійно збагачували. І найліпший спосіб — це вносити всі рослинні харчові відходи в землю. Останнім часом ми потерпаємо від ерозії ґрунту й браку родючої землі, особливо в Європі», — говорить Альбан Цакалі.

Фермер за день обходить кілька кав’ярень і збирає до десяти кілограмів кавової гущі. Водночас має багато конкурентів.

Утім, фахівці радять застосовувати кавову гущу обережно й не для всіх культур. Вона розпушує ґрунт, але водночас його закислює. У кавовій гущі добре розростається корисний гриб, який рятує рослини від фітофторозу.

Однак надлишок такого добрива може пригальмувати ріст кореневої системи.

Альбан обрав найбезпечніший спосіб підживлення рослин. Він робить компост із додаванням кавової гущі. Чекає три місяці й лише потім використовує.

Фермер каже, що тепер виходить заощаджувати гроші на добривах.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: