АГРОРЕГІОНИ

Фермер з Миколаївщини втратив усю сільгосптехніку: деталі

17.09.2023 14:18
znimok-ekrana-2023-09-11-142902-62749

Богдан Урсуляк обробляв 200 га землі на Миколаївщині, але війна змусила його залишити свої поля. Окупанти заволоділи господарством, а село Прибузьке постраждало від обстрілів на 70%. Про це розповів фермер, передає agronews.ua.

Проте аграрій не здався, повернувшись, він відновлює своє господарство, хоча втратив дуже багато. 

«Коли я приїхав у Прибузьке вперше після деокупації, то був такий розпач, що думав може вже і не повертатись. Що тут робилось зразу після того, як відступили військові? Тут було дуже плачевно», — пригадав фермер.

Він розповідає, що в селі не було чи єдиного цілого будинку. Не було ані електрики, ані газу, ані води. В селі зимувало 30-40 людей.

«За допомогою генератора ми заварили водонапірну башту і так набирали воду. Генератори давали нам електрику. Потім приїхали хлопці з РЕМу. Ми всім селом зібрались, допомагали їм скручувати кабель, бо нових проводів на такі об’єми просто не було. Фактично всім селом натягнули лінії електропередач і дали людям світло», — розповів Богдан Урсуляк.  

Зараз на процесі відновлення газопостачання. Водопостачання також  вже відновили. Весною більшість селян повернулись, почали прибирати вулиці, ремонтувати будинки. Зараз всім селом допомагають людям перекривати дахи.

Сам фермер працює над відновленням автопарку. Ворожі ракети пошкодили всю техніку — не вціліло нічого. 

«Так, техніка була не нова, але дуже нам допомагала. Все перетворились на гору металобрухту. Тому почали потроху власними силами відновлювати. Помалу все почало виходити. Спершу один трактор завели, потім — інший. А от комбайн зруйновано повністю», — зазначив фермер.

Коли техніка запрацювала, він вирішив зайти в поле. Там все було заміновано. Він звернувся до військової адміністрації за допомогою.

Він розповів, що заходили в поля навесні, коли не було ще трави та бур’янів. Спершу обходили поле самостійно, а потім заїжджали технікою. Коли знаходили снаряди, то ставили мітки та викликали піротехніків. Вони приїжджали досить оперативно, забирали небезпечні предмети або підривали на місці.

Очищені поля фермер засіяв ярим ячменем та соняшником.

«Ми стараємося щось посіяти, щось виростити, щоб людям дати якісь гроші за паї. Багато людей постраждало від війни й треба їх підтримати», — розповів він.  

Фермер вірить у швидку Перемогу, планує відбудувати те, що втратив, та розвивати своє господарство. Каже, що зараз працювати важко, бо порти закриті й весь прибуток від зерна з’їдає логістика.

«Без допомоги ми б не посіялись, тому дякую The Howard G. Buffett Foundation та компанії LNZ Group за допомогу насінням і добривами. Ми все робимо для того, щоб зібрати урожай і допомогти людям, які постраждали від війни. У селі багато людей залишились без домівок. Ми хочемо їм допомогти. Навіть невелика плата за паї їх підтримає», — поділився фермер.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: