НОВИНИ

Фермер виростив картоплю-гіганта

23.11.2021 18:04
kartoplya-gigantska-polshha-744x430

Днями у Великопольському воєводстві (Польща) визначили найбільшу картоплину урожаю 2021 року. Рекордна бульба-велетень важить більш ніж два кілограма. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Участь у конкурсі взяло 19 фермерів, пише AgroTimes. Найбільшу картоплину виростив Кінг Влодарж, фермер з Міхалова Другого. Вага бульби сягнула 2022 грамів. Інші “конкурсантки” були на півкілограма легшими за переможницю. Так, друге місце дісталось картоплині вагою 1512 грамів. Її виростили на сімейній фермі Яна Шукальського з Росошиці.

Крім визнання і іміджевих переваг фермери отримали грошову винагороду.

Варто зазначити, що польська картоплина-рекордсменка майже вчетверо менша за найбільшу картоплину у світі. Про нову рекордсменку на міжнародному рівні заявили також цього року. Її виростили у Новій Зеландії.

Подружжя Донна та Колін Крейг-Брауни не прагнули встановлювати жодних рекордів та просто садили картоплю для власного вживання. Коли господар викопав гігантську бульбу, то спочатку навіть не зрозумів, що то картопля.

Картоплина-рекордсменка важить майже вісім кілограмів. Їй навіть дали ім’я (Даг) та подарували капелюха. Ймовірно, це найбільша бульба у світі. Подружжя вже подало заявку до Книги рекордів Гіннеса. Попередня рекордна бульба важила більш ніж 5 кілограмів. Її виростили у Великобританії. З найбільшої в світі картоплини після фіксації рекорду, ймовірно, приготують горілку.

“Якщо ми підтвердимо рекорд, влаштуємо пишне святкування”, – говорить Донна Крейг-Браун.

Читайте також: Озвучено програми держпідтримки АПК у 2022 році.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: