НОВИНИ

ФДМУ планує ліквідувати 2500 держпідприємств

08.09.2023 10:17
fdmu-88

Фонд державного майна України (ФДМУ) до 2025 року ліквідує понад 1200 підприємств — це безпрецедентно для країни. Про це розповіла заступник голови ФДМУ Людмила Дараган в колонці на «Інтерфакс-Україна», пише agronews.ua.

Вона зазначила, що за рік роботи фонду вдалось консолідувати 65% державних активів. Це більше 2300 об’єктів, які були тривалий час в управлінні різних державних інституцій. Роками вони генерували збитки, накопичували борги, занепадали та руйнувались через відсутність діяльності. Багато держпідприємств роками володіли майном, яке не було внесено до жодного з державних реєстрів, деякі не мають облікових, фінансових та правовстановлюючих документів і мають великі борги. 

«І ось весь цей «спадок» наші фахівці відсортували, перебрали все це «сміттєзвалище», якщо говорити фаховою мовою — провели тріаж. У результаті тріажу визначені об’єкти, які потрібно ліквідувати, щоб мати змогу створити на їхньому місці щось корисне, а також такі, які можна виставити на прозору приватизацію і продати приватному інвестору, погасивши борги, зокрема перед державою, співробітниками та приватними кредиторами, вимоги яких підтверджені у встановленому порядку. Ми всі маємо розуміти, що під час війни бюджету потрібні кошти на озброєння, а не на утримання збиткових активів», — пояснила Людмила Дараган. 

З тих підприємств, що вже віднесені після тріажу до категорії «на ліквідацію», 50% — не мають жодних активів, 10% — не працюють, але мають активи, які можна продати на відкритому аукціоні через «Prozorro.Продажі», 10% — втратили свої активи, але ще є можливість повернути їх через суд і потім продати, а 30% — це потенційні банкрути, уточнила вона.

«Після внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України фонд планує почати процедуру ліквідації 888 підприємств, із них ліквідувати до кінця 2023 року — 347. У 2024 році в планах ще 400 підприємств, у 2025 — 141. Крім того, за попередньою оцінкою, ще 390 підприємств мають ознаки неплатоспроможності та можуть бути ліквідовані в межах процедури банкрутства», — додала заступник голови ФДМУ. 

До кінця 2023 року фонд має отримати від різних державних органів та установ ще майже 1200 об’єктів, щодо яких також має бути проведена системна робота.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: