НОВИНИ

ФАО прогнозує скорочення світового виробництва зерна

06.09.2022 07:02
censor_social

Постійна посуха у країнах північної півкулі призвела до значного скорочення виробництва зернових на 2022 рік. Про це йдеться у звіті ФАО, пише agronews.ua.

Світове виробництво зернових у 2022 році було знижено на 17,2 млн тонн порівняно з попереднім звітом, опублікованим у липні, і в даний час очікується зниження на 1,4% (38,9 млн тонн) річному обчисленні.

Основна частина перегляду у бік зниження цього місяця стосується фуражного зерна: прогноз світового виробництва становить 1 483 млн тонн, що на 17,9 млн тонн нижче, ніж очікувалося в липні, і на 1,8% (26,8 млн тонн) нижче, ніж у 2021 році.

Очікуване зниження переважно пов’язане з виробництвом кукурудзи у Європейському Союзі, де виключно спекотні та сухі погодні умови, які переважали з кінця весни, за оцінками, знизили врожайність на 16 відсотків порівняно із середнім показником за попередні п’ять років.

Перспективи виробництва кукурудзи у Сполучених Штатах Америки дещо погіршуються, в основному через несприятливі погодні умови на Середньому Заході, які обмежують перспективи врожайності.

Дефіцит опадів також вплинув на очікувану врожайність ячменю та сорго в Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки, що значною мірою підкріплює прогнози глобального виробництва обох зернових культур.

Це зниження більш ніж компенсує перегляд прогнозів виробництва кукурудзи у бік підвищення, що ґрунтується на підвищенні очікувань урожайності в Аргентині та Україні, де виробництво, як і раніше, скорочується на 38 відсотків у річному обчисленні.

Навпаки, прогноз світового виробництва пшениці в 2022 році був підвищений на 6,7 млн ​​тонн цього місяця і тепер має досягти 777 млн ​​тонн, що лише трохи нижче рівня виробництва 2021 року.

Поліпшення прогнозу багато в чому пов’язане зі сприятливими погодними умовами в Канаді та Сполучених Штатах Америки, які покращують перспективи врожайності та зміцнюють очікування відновлення виробництва у 2022 році, а також у російській федерації. де виробництво пшениці в даний час, ймовірно, досягне історичного максимуму, оскільки сприятлива погода, що триває, підтримала очікування врожайності ярого врожаю.

Нещодавно опубліковані офіційні оцінки також вказують на вищий, ніж очікувалося, обсяг виробництва у Китаї. І навпаки, дефіцит опадів, що триває, на більшій частині території Європейського Союзу вплинув на виробництво пшениці, яке цього місяця було помірно скорочено.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: