НОВИНИ

Факторинг хаб розширює доступ малого бізнесу до фінансів та ринків

07.10.2020 13:32
pexels-photo-461077-1024x682

6 жовтня 2020 року, відбулась офіційна презентація проєкту “Факторинг хаб”. Це онлайн-платформа, яка поєднує процес оголошення тендеру, подання пропозицій малого та середнього бізнесу (МСП) та надання послуги факторингу фінансовою установою. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua

Платформа була запущена у липні й на сьогодні вже здійснено більше 100 реєстрацій в системі.

Головна мета створення “Факторинг хаб”-  збільшити залучення малого бізнесу до участі в державних закупівлях через Prozorro та відкрити новий ринок збуту для українських підприємців. Альтернативне фінансування через надання факторингових послуг створює можливості для зменшення строків отримання грошей постачальниками. 

Сам механізм фінансування побудований на безрегресному факторингу. Тобто, на відміну від кредиту, банк не вимагає від постачальника жодних гарантій чи застав, а лише бере комісію від суми договору.

“Ми продовжуємо вживати всіх заходів для підтримки малого та середнього бізнесу. Нова платформа “Факторинг Хаб”  дозволяє мікро та малим підприємствам конкурувати за великі проєкти в публічних закупівлях та отримувати оплату на нових більш привабливих умовах”, – зазначила заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ірина Новікова під час презентації онлайн -платформи..

Користуючись “Факторинг Хаб”, підприємець подає онлайн-заявку та отримує пропозиції від банків щодо факторингу. Тобто бізнес може легко та швидко отримати оплату за надані послуги чи поставлені товари в рамках публічних закупівель. 

Ключові факти про “Факторинг Хаб”:

✅ 5 днів на розгляд заявки,

✅ 8 онлайн-кроків і гроші надходять на рахунок постачальнику,

✅ понад 100 реєстрацій в системі,

✅ ТОВ “ПРІ-ІНФОРМ” – перший успішний кейс користування послугою онлайн-платформи “Факторинг Хаб”.

Проєкт реалізується за ініціативи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ДП “Прозорро” та спільними зусиллями Команди підтримки реформ (Reform Support Team, RST) та Офісу розвитку МСП (фінансуються за підтримки ЄС), а також команди волонтерів-розробників.

Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (через грантоотримувача – Громадську організацію “Редька”) підтримує подальшу розробку та просування онлайн-платформи і тим самим сприяє розвитку та покращенню бізнес-середовища для малих та середніх підприємств України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: