НОВИНИ

Експорт зерновим коридором знову упав

02.02.2023 16:08
ship-4322

Українські експортери за 26-й тиждень роботи зернового коридору (23-29 січня) відправили з морських портів Одещини 608 тис. т агропромислової продукції, що на 32% менше відвантажень цим каналом тиждень тому. Про це говориться у повідоменні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», пише agronews.ua.

«Кількість кораблів, котрі були завантажені за цей тиждень, склала 16 одиниць, що на 3 судна менше, ніж тиждень тому. Таким чином, середньодобове завантаження на 26-му тижні роботи зернового коридору становило 2,3 судна, що значно менше можливостей портів Одеської області», — підкреслюють експерти.

В УКАБ зазначили, що попри низькі темпи експорту цим каналом, вкрай необхідне продовження роботи зернового коридору, оскільки це найдешевший, а для деяких наших партнерів — найкоротший шлях. Вартість логістики все ще залишається однією з ключових проблем українських аграріїв.     

Найбільші обсяги експорту протягом 26-го тижня роботи зернового коридору становили:

  • кукурудза — 55% експорту за цей період;
  • пшениця — 36%;
  • ячмінь — 5%.

Українська продукція попрямувала до країн Азії (Ізраїль, Китай, Саудівська Аравія та інші), Європи (Італія, Нідерланди, Іспанія) та Африки (Кенія, Лівія).  

Всього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня 2022 року по 29 січня 2023 року вдалося експортувати 18,9 млн т продукції АПК.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: