НОВИНИ

Експорт зерновим коридором за тиждень суттєво впав

01.12.2022 11:11
port-grain

Зерновий коридор за тиждень з 21 по 27 листопада 2022 р. випустив 601,5 тис. т агропромислової продукції, що на 39% менше відвантаження цим каналом тиждень тому. Про це говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», пише agronews.ua.

«Кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила 18, що на 13 одиниць менше попереднього тижня. Наразі можливості морських портів Одеської області використовуються лише наполовину. Все це через штучне затягування перевірок російською стороною, що веде до формування черг із суден для проходження контролю та суттєвого зменшення пропускної здатності даного каналу», — пояснюють експерти.

Найбільші обсяги експорту протягом 17-го тижня роботи становили:

  • кукурудза — 53% експорту за цей період;
  • пшениця — 21%;
  • ячмінь — 13%.

Українська продукція попрямувала до країн Європи (Іспанія, Нідерланди, Італія та інші) та Азії (Туреччина, Китай, Ізраїль та інші), додають в асоціації.

Всього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня по 27 листопада 2022 р. вдалося експортувати 12,2 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: