НОВИНИ

Експорт вітчизняного волоського горіха збільшився на 33,3%

11.12.2019 17:19
snimok-2-9

Новий врожай волоського горіха українського виробництва виявився вищим за попередні очікування ринку, що вже позитивно відбилося на обсягах експорту. У листопаді поточного року експорт волоського горіха приніс $28,8 млн валютної виручки – на 33,3% більше, ніж роком раніше. Про це повідомляє EastFruit.

Саме на волоський горіх припало більше половини (51%) всієї експортної виручки плодоовочевого сектора України за листопад 2019 року. При цьому обсяги експорту зросли ще істотніше в порівнянні з листопадом минулого року – на 62%. В цілому ж, за перші два місяці сезону 2019/20 (жовтень-листопад 2019 року) експорт волоського горіха в натуральному вираженні виріс на 75%, а у вартісному – на 28%.

«Це говорить про чергове значне зниження середньої експортної ціни на волоський горіх. Така тенденція зберігається вже другий сезон поспіль і ставить під загрозу подальший розвиток цього бізнесу в Україні, особливо якщо враховувати зміцнення курсу національної валюти по відношенню до долара і євро, що ще більше знижує закупівельні ціни на волоський горіх всередині країни. Зниження закупівельних цін, в свою чергу, знижує мотивацію заготівельників і населення займатися збором, сушінням, який рубав і реалізацією ядра волоського горіха – адже основна частина експортованих з України горіхів вирощується не в промислових садах», – пояснюють аналітики.

Як правило, експорт волоського горіха з України сягає свого максимуму саме в листопаді кожного року, після чого починає знижуватися в міру зниження запасів горіха на складах експортерів. Найнижчий рівень експорту горіхів з України спостерігається щорічно в липні-вересні.

«Поступово в Україні в плодоношення вступають промислові плантації волоських горіхів. При цьому точну площу таких плантацій в країні оцінити досить складно, однак відомо, що тільки в 2018 році було висаджено не менше 1,5 тис. га садів волоського горіха, чому, частково, сприяло відновлення програми державної компенсації витрат на саджанці. Загальна ж площа промислових плантацій волоського горіха в Україні, за найскромнішими підрахунками, становить не менше 6 тис. га. А значить, в найближчі роки варто очікувати зростання пропозиції якісного та більш дорого волоського горіха з України на експортні ринки», – вважають аналітики.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: