НОВИНИ

Експорт української органічної продукції на світовому рівні набирає обертів

21.12.2019 08:15
original

Протягом останніх кількох років Україна стала важливим постачальником органічної продукції на західні ринки. Так, основна органічна продукція, що експортується з України, – це зернові, олійні, бобові культури, про що в інтерв’ю розповіла заступник начальника відділу політики якості розвитку Міністерства економіки, торгівлі і сільського господарства України Валентина Заєць. Про це пише «АПК-Інформ».

Також В. Заєць розповіла, що згідно з даними органу сертифікації ТОВ «Органік Стандарт», найбільшими країнами-споживачами української органічної продукції є Нідерланди, Німеччина, Великобританія, Італія, Австрія, Польща, Швейцарія, Бельгія, Чехія, Болгарія, Угорщина.

Українські виробники також експортують продукцію в США, Канаду, Австралію і деякі країни Азії, зокрема — Китай.

Крім того, експерт нагадала, що за інформацією Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики, протягом 2017 р. з України було експортовано 333 тис. тонн органічної продукції на суму 99 млн євро (95 млн євро в країни ЄС, 4 млн євро — інші країни).

При цьому якщо порівнювати, то в 2016 р. обсяг органічної продукції, що експортується з України, становив близько 300 тис. тонн на суму понад $65 млн.

«Отже, експорт органічної продукції зростає і в грошовому, і в натуральному вимірах», — підкреслила В. Заєць.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: