НОВИНИ

Експорт тваринницької продукції з України може бути обмежений з 2022 р

24.11.2019 08:23
1660-banner-t_news

Україна не зможе з 2022 року експортувати свою тваринницьку продукцію в Європейський Союз, якщо не приведе своє законодавство та нормативні документи у відповідність з новим регламентом ЄС. Про це заявив національний координатор проекту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Віталій Башинський під час прес-конференції з нагоди Всесвітнього тижня обізнаності про антибіотики “Стоп антибіотикорезистентності”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо Україна не прийме законодавчих актів щодо благополуччя тварин і антибіотикорезистентності, в 2022 році, коли вступить в дію новий регламент ЄС, експорт (тваринницької продукції – ред.) З України буде обмежений”, – сказав Башинський.

Він зазначив, що сьогодні в Україні вже широкомасштабно застосовується програма державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та інших забруднювачів у продукції тваринного походження.

“Саме завдяки цій роботі Україна на сьогодні є експортером своєї тваринницької продукції в ЄС”, – підкреслив експерт FAO.

Як повідомлялося, згідно з даними Держстату, за 9 місяців 2019 року Україна експортувала живих тварин і продуктів тваринного походження на 958,7 млн, що на 8,2% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, в країни ЄС за січень-вересень 2019 року було експортовано цієї продукції на 258,1 млн, на 10,2% менше, ніж за 9 місяців 2018 року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: