НОВИНИ

Експорт лохини з Перу в першому півріччі впав через COVID-19

24.09.2020 13:32
https://agronews.ua/

У першому півріччі 2020 року експортери лохини з Перу зазнали серйозних втрат через кризу, пов’язану з пандемією коронавірусу. Про це повідомляє Асоціація «Ягідництво України», пише agronews.ua.

За даними Асоціації експортерів Перу (ADEX), з січня по червень поставки лохини з Перу склали в грошовому виражені лише $44,8 млн, що одназу на 48% поступається показникам за аналогічний період 2019 году. Для порівняння, за перше півріччя попереднього року експорт лохини приніс Перу $85,4 млн.

За словами представників ADEX, таке падіння поставок перуанської лохини на зовнішні ринки було спричинено як коронакризою, так й жорсткою конкуренцією з боку Мексики на ринку США.

В Асоціації заначають, що США, які є головним покупцем перуанської лохини, цього року значно збільшили імпорт з Мексики, яка здатна запропонувати набагато нижчі ціни завдяки більш дешевій логістиці. Тільки за перші п’ять місяців 2020 року експорт лохини з Мексики до США сягнув $242,9 млн.

Для порівняння, Перу вдалося реалізувати в даному напрямку лохини на $25,2 млн, тобто на 58% менше, ніж роком раніше.

При цьому на долю США прийшлося 56% від загального експорту лохини з Перу.

На другому місці опинилася Нідерланди, причому в даному напрямку експорт збільшився на 30% до $13,3 млн.

Також в ТОП-5 головних покупців перуанської лохини увійшли Китай, Великобританія та Бразилія, до яких, до речі, експорт в грошовому еквіваленті в першій половині поточного року знизився на 10%, 75% та 17% відповідно.

Представники ADEX також додають, до поточного року Перу демонструвала вражаючі темпи зростання експорту лохини. Зокрема, з січня по червень 2018 року ці показники збільшились одразу на 260% по відношенню до першого півріччя попереднього року, а вже за перші 6 місяців 2019 року експорт збільшися на 93%.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: